Kombet e Bashkuara japin numrin e viktimave në Ukrainë që prej fillimit të luftës, 437 janë fëmijë

Kombet e Bashkuara japin numrin e viktimave në Ukrainë që prej fillimit të luftës, 437 janë fëmijë

Reagon QSUT pas rrahjes së mjekes tek infektivi
Inceneratori i Fierit, SPAK 11 urdhër arreste të tjera, 5 në pranga, 6 në kërkim (EMRAT)! U paguan 4 milionë euro për punë të pakryera, 60 mln lekë dëm shtetit nga mashtrimi me TVSH
Djali që u bë viral në rrjet!/av. Sejrani: ‘Djali duhet të ishte në shkollë me bashkëmoshatarët e tij, qendrat rezidenciale kanë pasur raste abuzimi!’

Të paktën 437 fëmijë janë vrarë në Ukrainë që nga fillimi i pushtimit rus, njoftoi zyra e Prokurorit të Përgjithshëm të Ukrainës. Më shumë se 837 fëmijë janë plagosur, sipas një raporti që zyrtarët thonë se nuk është përfundimtar, pasi ata vazhdojnë të verifikojnë informacionin nga zonat e betejës, zonat e çliruara dhe territoret e mbajtura ende nga forcat ruse.

Rajoni i Donetskut lindor është ai që është prekur më shumë. Në të, 423 fëmijë janë vrarë ose plagosur, tha zyra e prokurorit.

Kombet e Bashkuara kanë thënë se të paktën 16,295 civilë janë vrarë që nga fillimi i pushtimit rus më 24 shkurt, të cilin Kievi dhe udhëheqësit perëndimorë e denoncojnë si një akt të paprovokuar agresioni. Moska mohon të ketë shënjestruar civilët.

COMMENTS

WORDPRESS: 0