Japoni/ Tërmeti i fortë lëkund vendin

Japoni/ Tërmeti i fortë lëkund vendin

Aksident rrugor në Turqi, raportohet për 16 viktima dhe 21 të plagosur
“Furnizohuni me batanije”, ukrainasit paralajmërohen për një dimër të “acartë”: Shkalla e shkatërrimit është kolosale në…
Belgjikë, Protestë masive kundër vendimit të gjykatës për shamitë në universitete.

Një tërmet i fortë me magnitudë 6.1 u regjistrua në Tokio në orën 22:41 me orën lokale, me epiqendër në prefekturën Chiba, në lindje të kryeqytetit. Kjo u njoftua nga Agjencia Meteorologjike Japoneze, duke thënë se nuk ka lëshuar asnjë paralajmërim për cunami. Intensiteti i goditjes u vlerësua me notën 5 në shkallën matëse japoneze të nivelit 7. Aktualisht nuk ka dëme në njerëz apo sende. Trenat super të shpejtë të Shinkansen u pezulluan.

COMMENTS

WORDPRESS: 0