Italia nuk gjen qetësi, të tjera lëkundje sizmike

Italia nuk gjen qetësi, të tjera lëkundje sizmike

Vëndresh Mal, në Skrapar: “Shkolla gërmadhë me 5 nxënës
Mbi 500 fëmijë nga shtresat në nevojë e komunitetit rom/egjiptian nuk kanë mjetet financiare për mësimin online
SPAK përfundon hetimet për inceneratorin e Elbasanit, avokatët mbrojtës njihen me dosjen! Nën akuzë ish ministri Koka dhe 7 të tjerë

Një tjetër lëkundje sizmike është regjistruar në orët e para të mëngjesit të së dielës në zonën e Marche në Itali.

Dy tërmete të njëpasnjëshme, me magnitudë 4.3 dhe 3.2 Rihter goditën brigjet e Pesarese duke shkaktuar sërish panik te banorët e zonës pas lëkundjes së fuqishme të 9 nëntorit.
Fatmirësisht nuk raportohen dëme materiale apo të lënduar si pasojë e tërmetit.

Ndërkohë që ekipet e zjarrfikësve kanë dalë në rrugët e qyteteve për të verifikuar gjendjen e ndërtesave.

COMMENTS

WORDPRESS: 0