Itali/ Shqiptari arratiset nga burgu  natën e ndërrimit të viteve

Itali/ Shqiptari arratiset nga burgu natën e ndërrimit të viteve

Itali/ Kujdestarët e të moshuarve pa Green Pass, duhet të largohen nga shtëpia kuasistojnë
Nëna shqiptare: “Dhimbje shkatërruese, pa Matias nuk do të kthehem në atë shtëpi”
Itali,  Rreth 150 romë në Napoli janë përsëri në rrezik nga dëbimi me forcë dhe të mbetën të pastrehë

Identifikohet shqiptari që u arratis natën e ndërrimit të viteve nga burgu i Vercellit në Itali. Ai është Kristian Mëhilli, 27 vjeç. Mediat italiane deklarojnë se ai ka mundur të sharrojë hekurat e qelisë dhe ka zbritur me çarçaf nga kati i katërt i burgut. Policia ka ngritur postblloqe të shumta në kërkim të tij në të gjithë rajonin.
Por kjo nuk ka qenë arratisja e parë për të riun Mëhilli. Ai është arratisur në maj të vitit 2019 së bashku me 3 bashkatdhetarë të tjerë si pjesë e bandës që kryenin grabitje nëpër vila në zonat Alessandria, Casaleste dhe Vercelli. Ata ishin kthyer në tmerrin e banesave në ata zona. Ndërsa arrestimi u konsiderua nje sukses për policinë.
Në mediat italiane Mëhilli konsiderohet si një njeri i rrezikshem.

COMMENTS

WORDPRESS: 0