Itali – 14 viktima pas rënies së teleferikut – Këta janë emrat

Itali – 14 viktima pas rënies së teleferikut – Këta janë emrat

Itali/ Shqiptari arratiset nga burgu natën e ndërrimit të viteve
Zbulon vajzën 15 vjeçare me të dashurin dhe i dhunon, përfundojnë në spital
Itali,  Rreth 150 romë në Napoli janë përsëri në rrezik nga dëbimi me forcë dhe të mbetën të pastrehë

Me datë 24 Maj, kabina e teleferikut në Itali u rrëzua nga një lartësi e frikshme. Dy çifte të rinjsh si dhe nje familje e tërë humbën jetën ku shtatë të vdekur ishin rezidentë në Lombardi, kurse të tjerët kishin ardhur nga Kalabria dhe Pulia. Nga këta viktima me moshën më të vogël ishte vetë, 2-vjeç.

Ndërkohë një fëmijë 5-vjeçar ndodhet në spitalin Regina Margherita në Torino, në gjendje kritike për jetën.

 

Emrat e viktimave janë:

 

 • Merlo Alessandro
 • Zorloni Vittorio
 • Biran Amit – Banues në Pavia
 • Peleg Tal – Banues në Pavia 
 • Biran Tom – Banues në Pavia
 • Cohen Itshak 
 • Cohen Konisky Barbara
 • Shahisavandi Mohammadreza
 • Gasparro Angelo Vito
 • Pistolato Roberta
 • Cosentino Serena
 • Malnati Silvia

COMMENTS

WORDPRESS: 0