Infektohet me Covid-19, ministrja e arsimit Evis Kushi

Infektohet me Covid-19, ministrja e arsimit Evis Kushi

Elbasan/ Të jetosh mes varfërisë dhe sëmundjes… !
Gjatë transportimit për në spital, 19-vjeçarja me Covid përjeton tmerrin brenda në ambulancë, ja pamjet filmike
Aktivistë të Shoqërisë Civile dhe ekspertë të Mjedisit reagojnë në mbrojtje të lumenjve, kundër HEC-eve që rrezikojnë të bëjnë të pabanueshëm fshatra të tërë.

Ministrja e Arsimit, Evis Kushi ka rezultuar të jetë infektuar me Covid-19. Nëpërmjet një postimi në rrjetin social facebookLajmin e bëri të ditur lajmin se rezultoi pozitive me Covid.

3D6B8FF3 22D7 4789 920A 7EC2443933B1

Ajo është karantinuar në banesën e saj dhe njoftoi se do tëvazhdojë të kryejë detyrën nga shtëpia.

“Pas testimit për COVID-19, ju informoj se kam rezultuarpozitive. Aktualisht jam karantinuar, duke ndjekur të gjithaudhëzimet e mjekëve dhe do të vazhdoj t’i përmbush detyrat ngashtëpia.”

Gjithashtu ministrja Kushi i bëri thirrje qytetarëve të respektojnërregullat për të parandaluar përhapjen e virusit.

COMMENTS

WORDPRESS: 0