Historia frymëzuese e jetës së Sylvester Stallone është prova se e pamundura nuk është asgjë

Historia frymëzuese e jetës së Sylvester Stallone është prova se e pamundura nuk është asgjë

Mesazhi në një shishe nga fëmijët japonezë në vitet ‘80 arrin në plazhin e Havait pas 37 vjetësh
“Fast & Furious”, martohet vajza e aktorit të ndjerë Paul Walker: Vin Diesel e shoqëron në altar
Melinda Gates paguan 130 mijë dollarë nata për të shmangur vëmendjen mediatike pas divorcit

Sylvester Stallone, një nga aktorët më të njohur në botë, lindi me një paralizë në pjesën e poshtme në të majtë të fytyrës. Kjo është arsyeja pse ai ka një gojë të shtrembër dhe fjalimet i tij nuk ishin i saktë.

Stallone braktisi shkollën për të ndërtuar një karrierë në aktrim në Neë York. Një kohë gjatë së cilës Stallone bënte të gjitha llojet e punëve të çuditshme si pastrimi i kafazeve të luanëve në kopshtin zoologjik të qytetit dhe puna si paralajmërues në sallat e kinemasë, gjithçka për të mbajtur veten në këmbë.

Kur ai erdhi në Nju Jork, askush nuk i dha një punë si actor dhe  ishte aq i varfër sa fjeti me qenin e tij në terminalin e autobusëve për 3 javë.

Kur i mbaruan paratë, iu desh ta shiste qenin e tij tek një i panjohur për 25 dollarë dhe ky ishte momenti ku ai preku fundin e tij.

Një ditë, ndërsa shikonte një ndeshje të Muhamed Aliut, Aliu e frymëzoi atë dhe shkroi të gjithë skenarin e serialit Rocky për 3 ditë. Ai gjeti një prodhues, i ofroi 125,000 dollarë, por kishte vetëm një problem, dikush tjetër do të luante Rocky në film. Ai nuk pranoi. Javë më vonë ata i ofruan atij 325,000 dollarë, por përsëri ai refuzoi . Më në fund e lanë të luante, i ofruan 35,000 dollarë dhe ranë dakort.

Nga 35,000 dollarë që mori, ai shpenzoi 15,000 për të gjetur njeriun që bleu qenin e tij, të cilit ja bleu sërish.  Butkus, qeni me të cilin ai luajti në film, ishte qeni i tij . nga seriali Rocky , Sylvester  mori 200 milion dollarë gjithsej.

Historia e tij e jetës dhe suksesi i tij është prova se nëse doni diçka me të vërtetë dhe përpiqeni mjaft, gjithçka është e mundur, asgjë nuk është e pamundur .

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0