Hiqeshin si punonjës fondacioni dhe bënë ‘namin’ me mashtrime, pranga të riut në Elbasan. Shpallen në kërkim bashkëpunëtorët

Hiqeshin si punonjës fondacioni dhe bënë ‘namin’ me mashtrime, pranga të riut në Elbasan. Shpallen në kërkim bashkëpunëtorët

SI I KANË PRITUR PENSIONISTËT ELBASANAS SHPËRBLIMET E FUNDVITIT ?
Elbasan: Banorët të frikësuar, stina e nxehtë shton rrezikun ndaj zjarreve
Elbasan/ Ikin banoret, mbyllen 4 shkolla

Elbasan

Vihet në pranga 1 shtetas dhe shpallen në kërkim 2 bashkëpunëtorët e tij, për veprën penale “Mashtrimi në kredi”.

Procedohen penalisht 2 shtetas të tjerë, për krime kundër personit.

Specialistët për Hetimin e Krimit Ekonomik dhe Financiar në DVP Elbasan arrestuan në flagrancë për veprën penale “Mashtrimi në kredi”, shtetasin E. C., 21 vjeç, banues në Elbasan dhe shpallën në kërkim shtetasit E. P., 23 vjeç, banues në Përmet dhe R. K., 22 vjeç, banues në Lushnjë, pasi në bashkëpunim me njëri-tjetrin, duke u prezantuar si punonjës të një fondacioni që krijon lehtësira për të marrë kredi, kanë mashtruar shtetasin R. B., 65 vjeç, banues në Elbasan, duke i kërkuar një shumë parash.

Marrë nga Faxweb

COMMENTS

WORDPRESS: 0