Greqi/ Humbin jetën dy vëllezërit shqiptarë në një aksident

Greqi/ Humbin jetën dy vëllezërit shqiptarë në një aksident

Tuneli Tiranë- Elbasan digjet plotësisht një “Benz” , shpëton pa lëndime shoferi
Sërish aksident me pjesëmarrës linjat e transportit publik në Tiranë, Audi përplaset me autobusin e Tiranës së Re
Aksident i rëndë në Berat/ Humb jetën nëna bashkë me djalin 6 vjeçar

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Greqi ku dy vëllezër me origjinë shqiptare kanë humbur jetën si pasojë e një aksidenti automobilistik.
Protothema.gr shkruan se drejtuesi i mjetit ishte 30 vjeç dhe pasagjeri ishte vëllai i tij 27-vjeçar.
Aksidenti ka ndodhur në aksin Lamia-Livadeia.  Për shkak të shpejtësisë të madhe, drejtuesi 30-vjeçar nuk ka mundur të ndalojë mjetin dhe nga përplasja është hedhur në lumin Erkyna.
Si pasojë dy vëllezërit humbën jetë, ndërsa 3 personat e tjerë, një 31-vjeçar gjithashtu shqiptar dhe 2 grekë u plagosën rëndë.

COMMENTS

WORDPRESS: 0