Grabitje/Torturohet biznesmeni në banesën e tij

Grabitje/Torturohet biznesmeni në banesën e tij

Krujë/Helmim masiv i qytetarëve
Krujë/Banorë në protestë: Kemi ditë të tëra pa ujë e pa drita
Krujë/ E zë rryma elektrike, humb jetën 40 vjeçari

Është sulmuar mesnatën e kaluar biznesmeni Nazmi Çangu në banesën e tij në Nikël të Krujës. Ai tregon se 10 persona kanë hyrë në shtëpinë e tij pas orës 1 të natës dhe pasi kanë mbyllur pjesën tjetër të familjes në një dhomë në katin e tretë i kanë kërkuar çelësin e kasafortës biznesmenit.Ata e kanë lidhur e torturuar atë duke i prerë edhe gishtin me gërshërë.Më pas kanë hapur kasafortën dhe kanë marrë 100 milion lekë.Njëri prej hajdutëve ishte i veshur me uniformë polici sipas deklaratës së tij para policisë.
Nazmi Çangu është marrë me tregti vite me parë dhe tani merret me bujqësi. Ai deklaron se nuk ka pasur konflikt me asnjë dhe se nuk e di kush mund të kenë qenë personat në fjalë.

COMMENTS

WORDPRESS: 0