Gjinar : A po zbehet kjo zonë turistike?

Gjinar : A po zbehet kjo zonë turistike?

Era e fortë nxjerr jashtë kontrollit zjarrin në Peshtan të Fierit, tërhiqen mjetet zjarrfikëse
Nga puthjet, alkooli te mishi i derrit! 10 gjërat që tifozët do privohen në Katar! Dënime të rënda për shkelësit
Spitali i shkretuar i Bulqizës! Nuk ka mjekë, të aksidentuarit dërgohen me helikopter në Tiranë

Gjinari është  zona turistike  më e frekuentuar e qytetarëve të Elbasanit, por jo vetëm.Klima, ajri i pastër , relievi malor, ushqimet tradicionale, pikat turistike tërheqenin turistët vendas dhe të huaj. Gjinari të ofron edhe aktivitete të ndryshme argëtuese si: piknik , hiking,camping, ekspedita studimore, si dhe ushtrimin e  sportit  rally-it etj. Krahas aktiviteteve argëtuese, Gjinari shërben edhe si zonë kurative për ata që vuajnë nga mushkëritë.

Fatkeqësisht pamja piktoreske e  kësaj  zone është zbehur nga   mbeturinat dhe plehrat përreth, duke vënë në pikëpyetje frekuentimin e turistëve. Aroma e  pakëndshme , e bën të pamundur  relaksimin apo drekimin e një  pikniku. “A po zbehet kjo zonë turistike  nga vetë dora e njeriut”?

COMMENTS

WORDPRESS: 0