Gjiganti amerikan i teknologjisë, Apple

Gjiganti amerikan i teknologjisë, Apple

Bordi i Transparencës ndryshon çmimet e karburanteve, sa do shiten nga nesër nafta, benzina dhe gazi
Covid-19/ Dëshmia tronditëse e qytetarit: Nëse do ta linim dajën ende në Spitalin Infektiv…
Qeveria “rikthen” kanabisin,konsultim për draft-ligjin e kultivimit për qëllime mjeksore. Qytetarët në Elbasan ndajnë opinionet e tyre
dsfgtrwety4wey64Gjiganti amerikan i teknologjisë, Apple do të ofrojë modelin e vet të makinave në pesë vitet e ardhshme, sipas një analisti që deri tani ka parashikuar me saktësi zhvillimin dhe lansimin e produkteve të reja të Apple. Një nga investimet e ardhshme të kompanisë nga Kupertino do të jetë “Apple Car”, sipas Ming-Chi Kuo, analist i teknologjisë, mendimi i të cilit në botën e IT është shumë i respektuar. Kuo, i cili është duke punuar për Letrat me Vlerë TF International, pret që “Apple Car” të shfaqet në mes të viteve 2023 dhe 2025, dhe që do të sjellë një revolucion në tregun e makinave ashtu siç bëri kur iPhone u shfaq më 2007.

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0