Gazetari Vezaj zbërthen skemën: 150 milionë euro nga droga, ja kush është trafikanti i pasur shqiptar

Gazetari Vezaj zbërthen skemën: 150 milionë euro nga droga, ja kush është trafikanti i pasur shqiptar

Të rritësh një fëmijë me probleme serioze shëndetësore dhe pa baba…
Si ndodhi ngjarja? Zbardhen detajet e reja nga shpërthimi i fuqishëm në Elbasan: 3 të plagosur në gjendje të rëndë (EMRAT)
Institucioni i Avokatit të Popullit prej dy vjetësh kërkon që të përgjysmohen ose të hiqen tarifat e studimit për kategoritë e studentëve

Gazetari i njohur i kronikës Flamur Vezaj ka dhënë detaje të forta lidhur me arrestimin e Eldi Dizdarit i arrestuar pak ditë më parë në Dubai.

Vezaj bëri me dije se ai po investonte në disa ndërtime në Tiranë, Dhërmi dhe Himarë.

Në Shqipëri këta persona janë të lidhur me biznese ndërtimi. Kanë qenë të lidhura me kompanitë e lojërave të fatit. Eldi Dizdari ka 2 karburante në Rrugën e Kombit. Këta persona kanë vendosur shumë marramendëse”, tha  Vezaj. Ortaku i Eldi Dizdarit, një personazh nga Lushnja është një person që ka më shumë lekë cash se të gjitha grupet kriminale në Shqipëri. Llogaritet rreth 150 milionë euro. Edhe rasti i Toyota Yaris në Shqipëri dyshohej që ishte i këtij personi nga Lushnja. Të gjithë këta persona funksionojnë përmes agjencive. Lekët cash i lenë garant në agjencinë konkrete dhe tërhiqen në agjencinë në vendin tjetër”.

COMMENTS

WORDPRESS: 0