Fier/ Shpërthen bombola e gazit

Fier/ Shpërthen bombola e gazit

Femija i parë për vitin 2019 lindi djalë nga qyteti i Fierit.
Gjykata Drejtave të Njeriut/ Policia shkel nenin 3 të Konventës ndaj tre anëtarëve të minoritetit rom
Drizë, Fier/ Prej vitesh familjet rome pa kanalizime të ujrave të zeza

Një bombol gazi ka shpërthyer sot në një pallat në Fier. Ngjarja e rëndë u regjistrua në një apartament të një pallati në lagjen ‘15 tetori’. Fatmirësisht shpërthimi i bombolës nuk ka sjellë dëme ne njerëz, por frika tek te zotët e shtëpisë dhe banorët e lagjes ka qenë e madhe, pasi kanë parë tymin të dalë nga brendësia e godinës.

Kane qenë këta të fundit që kanë lajmëruar edhe zjarrfikësen, forcat e të cilës kanë nxjerrë bombolën nga shtëpia.

Ngjarja ka ndodhur ne një zonë të frekuentuar nga qytetarët, por fatmirësisht është mbyllur vetëm me disa dëme materiale.

COMMENTS

WORDPRESS: 0