Fëmija me Sindromën Down fiton çmimin Buzëqeshja.

Fëmija me Sindromën Down fiton çmimin Buzëqeshja.

Shannen Doherty: “Të kesh kancer nuk do të thotë që nuk mund të punoj, vazhdoj të luftoj për të qëndruar gjallë”
Distria Krasniqi fiton Medaljen e Arit në xhudo për Kosovën
Kush janë drejtuesit e talibanëve?

Ndonëse ata paragjykohen , përbuzen e kundërta ka ndodhur me Lucas Warren, fëmijën me sindromën Down që ka arritur që të marrë çmimin Buzëqeshja, për herë të parë në historinë 91-vjeçare të konkursit ‘Gerber’.

Edhe pse 18 muajsh  sapo ka hyrë në histori.

Kompania njoftoi se fituesi i Gerber Baby Photo Search është Lucas Warren nga Gjeorgjia.

Lucas dhe familja e tij kanë marrë një çmim prej 50 mijë dollarë.

Midis 140.000 konkurentëve, juria vendosi se buzëqeshja më e bukur ishte e djalit të vogël.

Megjithatë prindërit e tij, Cortney dhe Jason Warren janë shprehur se nuk e prisnin të ishin fitues të konkursit. Ato publikuan fotografinë e tij të veshur me një këmishë të gjelbër në Instagram duke përdorur hashtagun e konkursit.

“Ai nuk del shumë dhe nuk takohet kurrë me të huaj,”-tha mamaja e tij. “Ai ka qejf të luajë, të qeshë dhe  i pëlqen të bëjë njerëzit e tjerë të qeshin.”

COMMENTS

WORDPRESS: 0