Fanella me mbishkrimin ‘Jashari’ çmendi serbët, Granit Xhaka: Nuk kishte asgjë politike, ia dedikova…

Fanella me mbishkrimin ‘Jashari’ çmendi serbët, Granit Xhaka: Nuk kishte asgjë politike, ia dedikova…

Protestat për vrasjen e Klodian Rashës/ Gjykata e Tiranës jep vendimin, ja sa persona do të mbeten në qeli
Ferma gjigande e kanabisit në Berat, punëtoret flinin në sera. Paguheshin 50 mijë Lekë në ditë
Elbasan/ Lagjja”Skenderbej” kërkon vëmendje, problemi kryesorë janë rrugët.

Futbollisti Granit Xhaka ka reaguar pasi festoi me një fanellë me numrin 26 që lexonte “Jashari”, pas fitores spektakolare të Zvicrës ndaj Serbisë. Në konferencën për shtyp, Xhaka tha se nuk kishte asgjë politike në këtë festë, ndryshe nga sa u prit nga pala serbe, e cila e quajti provokim.
“Jo, nuk kishte asgjë politike brenda kësaj. Ishte një referim dhe dedikim për Ardonin, i cili është një i ri që po rritet shpejt, e të cilin e këshilloj shumë dhe që meriton shumë respekt për atë që është duke e bërë”, tha Xhaka. Në rrjetet e tij sociale, Xhaka nuk i fshehu dot emocionet e forta pas ndeshjes.
“Nuk mund ta përshkruaj sa e mirë është kjo ndjenjë. Shumë krenarë për djemtë e mi. Raundi i 1/16-ave të Kupës së Botës. Ia dolëm”, shkroi Xhaka.

TooChannel

COMMENTS

WORDPRESS: 0