Elbasani/ Qyteti i dytë për numrin e personave të prekur me Covid-19.

Elbasani/ Qyteti i dytë për numrin e personave të prekur me Covid-19.

Mësimi online / Studenti: “Si mund ti mësojmë proceset e inxhinierisë kimike online, pa i praktikuar në laborator”
Romët marrin ‘ndihmë’ në Samitin e Poznanit. Rama firmos deklaratën e përbashkët
“Nisa të kërkoja punë, por ishte shumë e vështirë,…

Elbasani renditet qyteti i dytë në vend për numrin e të prekurve me Covid-19. Numri i rasteve aktiv me Covid-19 është 540. Ndër to 23 janë nxënës të shkollave 9-vjeçare dhe të mesme, ndërsa 25 mësues janë në pritje të tamponit.

Vetëm në një javë, në të gjithë shkollat e qytetit kanë munguar 58 nxënës.

Ndërkohë në qytetin e Peqinit janë 30 vatra aktive, në Gramos 35 dhe në Cërrik 31 vatra

COMMENTS

WORDPRESS: 0