Elbasan/ Spërkat me lëngë djegëse komshinjtë

Elbasan/ Spërkat me lëngë djegëse komshinjtë

Elbasani/ Qyteti me numrin më të lartë të pacientëve të shtruar në spital me Covid-19.
Ndotja në Elbasan: Industritë në zonën e ish-Metalurgjikut “nuk pyesin” për gjoba.
“30 vite sfida”- A beson komuniteti rom dhe egjiptian te politika?

Ç.Z, banues në Elbasan, dyshohet se ishte në gjendje të dehur dhe veprimin e bëri gjatë një konflikti me komshijtë.

Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Elbasan kanë arrestuar në flagrancë shtetasin Ç. Z., 38 vjeç, banues në Elbasan.

Në lagjen “Shënkoll”, Elbasan, gjatë një konflikti për motive të dobëta, shtetasi Ç.Z dyshohet nën efektin e alkoolit, u ka hedhur në trup lëndë djegëse duke u shkaktuar dëmtime fqinjëve të tij shtetasve S. Sh. dhe K. Sh, të cilët ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Nga specialistët e Qarkullimit Rrugor në DVP Elbasan u arrestua në flagrancë shtetasi B. P., 50 vjeç, banues në fshatin Katund i Ri, Elbasan, pasi është konstatuar nga shërbimet e Policisë Rrugore duke drejtuar mjetin në gjendje të dehur.

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Elbasan, për veprime të mëtejshme.

COMMENTS

WORDPRESS: 0