Elbasan/ Raste të shumta dhune familjare edhe në ditë festash

Elbasan/ Raste të shumta dhune familjare edhe në ditë festash

Letra e Elton Metajt nga burgu
Dhunë në familje/ Babai kërkon ndryshimine masës së caktuar nga gjykata
Arrestohet autori i krimit trefish, dënuar në 2007 për vrasjen e gruas së parë në Kukës

Dhuna ndaj grave në Shqipëri nuk ka të ndaluar edhe në kohë festash.
Në qarkun e Elbasanit janë regjistruar sot raste të reja të dhunës në familje.
Rasti i parë ka qenë në Elbasan dhe tjetri në Librazhd. Shtetasi me iniciale A.r. 29 vjeç nga qyteti i Elbasanit, ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj prindërve të tij. Gjithashtu specialistët e hetimit të krimeve në Librazhd arrestuan në flagrancë shtetasin me iniciale M.Ç. 64 vjeç banues në Librazhd, pasi për motive të dobta ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj bashkëshortes së vëllait të tij.
Një ditë më parë policia njoftoi për dy raste të tjera dhune dhe rasti i parë ndodhi pikërisht në ditën e dytë të vitit.

COMMENTS

WORDPRESS: 0