Elbasan/Qentë pushtojne rrugët e qytetit

Elbasan/Qentë pushtojne rrugët e qytetit

‘Dhe yjet rrinë dhe vështrojnë…’/Ekspozita me temë sociale e piktorit Gazmend Leka
Dhunë në familje/ Babai kërkon ndryshimine masës së caktuar nga gjykata
Helmohen mbi 50 qytetarë në Bulqizë, shkak ujësjellësi i ri

Është bërë ploblem i madh lëvizja e qytetareve nëpër rrugët e qytetit për shkak të grumbullimeve të qenve të rrugës. Qytetarët shprehen të shqetësuar për këtë çështje.”Jemi të friksuar kur ecim ne rrugë sepse në çdo hap që bëjmë ndeshemi me qentë”-shprehet njëri prej tyre.

”Kemi frikë dhe për fëmijet sidomos tani që fillon shkolla dhe janë çdo ditë në rrugë. Ata janë të pavaksinuar. Duhet te merren masa për këtë gjë”-shprehet një tjetër kalimtar.

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0