Elbasan/ Përfshihen nga flakët pishat në Gjinar

Elbasan/ Përfshihen nga flakët pishat në Gjinar

104 të arrestuar, sekuestrohen 87 kg kanabis, Policia e Shtetit bën bilancin e javës: Zbardhet grabitja me armë dhe dhunë e të moshuarit në Mallakastër
Francë/Bullizmi në shkollë do të konsiderohet vepër penale
Jamal Khashoggi, vrasja që tronditi një aleancë

Janë përfshirë nga flakët pyjet me pisha në Gjinar të Elbasanit. Në vendngjarje kanë mbërritur forcat zjarrfikëse për të ndërhyrë në lokalizimin e fikjen e zjarrit.

Deri më tani zona e djegur është 1 dynym, por pavarësisht neutralizimit të situatës dhe izolimit të zjarrit era e fortë favorizon në përhapjen e tij më tej.

Në vendngjarje kanë mbërritur shumë vullnetarë, të cilët po ndihmojnë gjithashtu në zonën e rrezikuar.
Burimi: Top channel

COMMENTS

WORDPRESS: 0