Elbasan: Krimi në familje godet sërish

Elbasan: Krimi në familje godet sërish

Komisioneri/ Enti Rregullator i Energjisë (ERE) diskriminon të varfërit.
Krasniqi/ Nuk doja avokat mbrojtës, por insistuan familja dhe shokët
Raste të dhunës policore të pajustifikuar/Përse komuniteti rom dhe egjiptian vazhdon të jetë pre e saj

Një  27 vjeçar nga qyteti i Elbasanit  është goditur me armë të ftohtë në orët e vona të mbrëmjes. Ngjarja e rëndë u regjistrua në mesnatë , ku i vëllai 20 vjeç e ka qëlluar disa herë me thikë. Si pasojë e plagëve të rënda  është dërguar menjehërë në Spitalin rajonal të Elbasanit, për të marrë ndihmë emergjente. Zyrtarë të policisë po hetojnë shkaqet e kësaj ngjarjeje.  Paraprakisht mendohet se 20 vjeçari, autori dhe vëllai i të plagosurit vuan prej kohësh nga çrregullime mendore. I riu ndodhet në spital duke marrë ndihmën mjekësore, ndërkohë autori është shoqëruar pranë Spitalit Spikiatrik.

COMMENTS

WORDPRESS: 0