Elbasan/Kontrrollet e policisë rrugore për parandalimin e aksidenteve rrugore

Elbasan/Kontrrollet e policisë rrugore për parandalimin e aksidenteve rrugore

Bie 5 kate ashensori në Unazën e Re, shkak mbipesha
Shtohet fatura nga koncesionet në shëndetësi
Automjeti godet karrocën që tërhiqej nga kafsha, përfundon në spital 80 vjeçari

Elbasan/Policia Rrugore, kontrolle të shtuara për parandalimin e aksidenteve rrugore.

Gjatë kontrolleve të zhvilluara 24 orët e fundit janë kapur në flagrancë duke drejtuar automjetet, në gjendje të dehur, 2 shtetas, të cilët janë vënë në pranga nga Policia Rrugore.

Specialistët e Qarkullimit Rrugor të DVP Elbasan kanë arrestuar në flagrancë shtetasit A. Xh., 48 vjeç, banues në Durrës dhe T. Sh., 35 vjeç, banues në Cërrik, pasi janë kapur nga shërbimet e Policisë Rrugore, në Cërrik, duke drejtuar automjetet përkatëse, në gjendje të dehur.

Gjithashtu, specialistët e Qarkullimit Rrugor kanë arrestuar në flagrancë shtetasin A. K., 30 vjeç, banues në Elbasan, pasi duke drejtuar automjetin tip “Fiat “, pa leje drejtimi, është përplasur me automjetin tip “Benz”, me drejtueses shtetasin Xh. D. dhe më pas është larguar nga vendngjarja. Nga përplasja e automjeteve janë shkaktuar vetëm dëme materiale.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale.

COMMENTS

WORDPRESS: 0