Elbasan/Gjykata vendos dërgimin e çeshtjes Paplekaj për gjykim të zakonshëm

Elbasan/Gjykata vendos dërgimin e çeshtjes Paplekaj për gjykim të zakonshëm

Banorët e Astirit / Protesta do të vijojë pa afat, derisa të marrin një përgjigjie nga bashkia dhe institucionet përkatëse.
Ekskluzive/ Peshkatari që nxorri trupin e pajetë të 17-vjeçares së mbytur në breg: Jo se nuk e ka ndihmuar djali…
“Më mirë burg në Itali se i papunë në Shqipëri”, shqiptari çudit mediat italiane

Gjykata e Elbasanit ka vendosur dërgimin për gjykim të zakonshëm të çështjes ndaj Arbër Paplekajt i akuzuar për vrasje në rrethana cilësuese të Pjerin Xhuvanit.

Pjerin Xhuvani mbeti i vrarë në Elbasan pasi u qëllua me armë nga Arbër Paplekaj, gjatë zgjedhjeve të 25 prillit të 2021. Arbër Papleka akuzohet për vrasje në rrethana cilësuese , 2 zv.drejtorët e policisë dhe 6 efektivë akuzohen për shpërdorim detyre dhe deklarim të rremë.

COMMENTS

WORDPRESS: 0