Elbasan/Dorëhiqet nga dosja e vrasjes së Pjerin Xhuvanit një nga prokurorët e çështjes

Elbasan/Dorëhiqet nga dosja e vrasjes së Pjerin Xhuvanit një nga prokurorët e çështjes

Trondit Ardian Çapja: Një politikan i lartë në përgjimet pas masakrës ndaj familjes sonë, kur u vra Gentian Beqiri isha në Maqedoni
Ngjarje e rende/ Bie nga skela dhe humb jeten 55 vjecari.
“Prindër të brakstisur apo gjyshër të vetmuar “, VOA: Qindra familje jetojnë në kushte të mjerueshme, atmosfera e Vitit të Ri…

ELBASAN- Një nga prokurorët që po heton vrasjen e Pjerin Xhuvanit në Elbasan është tërhequr nga çështja. Platin Aliçka ka dhënë dorëheqjen nga dosja e vrasjes së mjekut Pjerin Xhuvani në 21 prill të vitit 2021, vetëm 4 ditë para zgjedhjeve elektorale.

Mësohet se ai ka dhënë dorëheqjen nga çështja për arsye shëndetësore. Dorëheqja e Aliçkës vjen pas përfundimit të hetimeve, ku tashmë çështja është në gjykim në Gjykatën e Elbasanit. Për vrasjen e mjekut Pjerin Xhuvani akuzohet ish-oficeri Arbër Papleka, i cili gjatë fushatës elektorale ishte pjesë e “Strukturës së Mbrojtjes së Votës” të ngritur nga PD.

COMMENTS

WORDPRESS: 0