Elbasan/ 1 Maj, studentë dhe punëtorë protestojnë.

25 vjeçari humb jetën pas kontaktit më korrentin/ Familjarët: “Ambulanca ka vonuar dhe ai vdiq”
Gramsh/Rrufeja vret 165 dele, shpëton mrekullisht bariu
Rudina Hajdari tregon momentet e fundit me të atin një orë para se të ekzekutohej: Një makinë i preu rrugën…

​Në sajë të ditës ndërkombëtare të punëtorëve Lëvizja Rinore Egjiptiane dhe Rome organizoi një aktivitet sensibilizues në qëndër të qytetit. Familjarë, studentë të papunë iu bashkuan kësaj nisme duke bërë thirrje për më shumë punë dhe respektim të të drejtave të punëtorëve. Çdo pankartë shprehte një mesazh për këtë ditë,ku një ndër to ishte edhe “Stop diskriminimit në punë. Qytetarët pohojnë se edhe pse një ditë feste, për ta është një ditë për të kërkuar punë. Ata shpresojnë që zëri i tyre të dëgjohet dhe situata të ndryshojë disi.

COMMENTS

WORDPRESS: 0