E rëndë/ Humb jetën një minator në Bulqizë, e zuri poshtë masivi shkëmbor

E rëndë/ Humb jetën një minator në Bulqizë, e zuri poshtë masivi shkëmbor

Rrëfimi i Robert Ndrenikës: Mos më kryqëzoni pse ndryshova mendje për shembjen e Teatrit
HISTORIA, FSHATI QË HAPI VETË RRUGËN…
E përbuzin, 22-vjeçari me aftësi të kufizuara jep mesazhin prekës

Një minator ka ndërruar jetë në Bulqizë teksa punonte në një minierë në Martanesh në Dibër.

Mësohet se shtetasi Ilir Turja ka mbërritur i pajetë në Spitalin e Burrelit dhe mjekët kanë konstatuar vdekjen pa mundur të bëjnë dot gjë.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur gjatë pasdites së sotme. Kujtojmë se më herët tre persona, inxhinieri dhe dy minatorët humbën jetën në minierë.

COMMENTS

WORDPRESS: 0