E rëndë/ Humb jetën një minator në Bulqizë, e zuri poshtë masivi shkëmbor

E rëndë/ Humb jetën një minator në Bulqizë, e zuri poshtë masivi shkëmbor

Ana e malit, nxënësit po “Braktisin” shkollat
Bill Gates ka investuar miliona në këto Startup-e të Silicon Valley gjatë dekadës së fundit.
102 milionë dollarë nga taksapaguesit shqiptarë, për të larguarit padrejtësisht nga puna, dyfishi i ndihmës vjetore që qeveria ka akorduar për të varfërit.

Një minator ka ndërruar jetë në Bulqizë teksa punonte në një minierë në Martanesh në Dibër.

Mësohet se shtetasi Ilir Turja ka mbërritur i pajetë në Spitalin e Burrelit dhe mjekët kanë konstatuar vdekjen pa mundur të bëjnë dot gjë.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur gjatë pasdites së sotme. Kujtojmë se më herët tre persona, inxhinieri dhe dy minatorët humbën jetën në minierë.

COMMENTS

WORDPRESS: 0