Drogë, plagosje dhe aksidente/ 12 të arrestuar në 24 orë në Tiranë

Drogë, plagosje dhe aksidente/ 12 të arrestuar në 24 orë në Tiranë

Covid-19/ Qeveria Greke merr masa për ti ardhur në ndihmë qytetarëve
Viti pandemik ngushton diferencën mes pagave ndërmjet dy gjinive: Gratë në vitin 2020 paguhen më mirë se meshkujt
Mallakastër/ I vodhën shtëpinë dhe e dhunuan, ndërron jetë nga plagët e marra 89-vjeçari! Arrestohen dy autorët

12 persona janë arrestuar për vepra të ndryshme penale gjatë 24 orëve të fundit në Tiranë.
Specialistët e Seksionit për Hetimin e Narkotikëve arrestuan A. A., 19 vjeç, banues në Tiranë, pasi gjatë kontrollit fizik nga shërbimet e Policisë, iu gjetën dhe iu sekuestruan, në cilësinë e provës materiale, sasi kokaine dhe kanabisi.
Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Nr. 3 arrestuan shtetasin A. H., 23 vjeç, banues në Bathore, pasi i ka vjedhur varësen shtetasit S. B., 25 vjeç. Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Nr. 6 arrestuan shtetasin E. B., 40 vjeç, banues në Tiranë, pasi gjatë një konflikti për motive të dobëta, ka goditur me mjet prerës shtetasin R. G., 35 vjeç, i cili si pasojë është dëmtuar dhe ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve.
Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Kavajë arrestuan shtetasit L. Gj., 51 vjeç, dhe M. V., 38 vjeç, të dy banues në Shtodher, Kavajë, pasi kanë vjedhur disa produkte në subjektin ku ishin të punësuar.
Specialistët e Qarkullimit Rrugor arrestuan shtetasit: E. S., 42 vjeç, R. Z., 55 vjeç, E. S., 25 vjeç, L. Xh., 34 vjeç, D. C., 40 vjeç dhe V. Gj., 20 vjeçe, pasi u kapën duke drejtuar automjetet, nën efektin e alkoolit;
R. T., 38 vjeç, banues në Tiranë, pasi duke drejtuar automjetin, ka aksidentuar shtetasen Sh. A., 51 vjeçe, e cila si pasojë e aksidentit ka humbur jetën.
Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale.
Top Channel

COMMENTS

WORDPRESS: 0