Dita nis me kthjellime, temperaturat ulen, parashikimi i motit për sot

Dita nis me kthjellime, temperaturat ulen, parashikimi i motit për sot

I martuar vetëm prej tre ditësh sulmon gruan e tij për të ndarë shpenzimet e dasmës
Itali/ Familjet rome dëbohen me forcë
“Kujt ti trokas, kujt t’i them, kujt t’i ankohem?! Ju lutem shumë, ta gjej një rrugëzgjidhje dhe unë”.

Shqipëria

Sipas MeteoAlb: Vendi ynë do të përfshihet nga masat ajrore të qëndrueshme të cilat do të sjellin gjatë orëve të para të ditës alternime kthjellimesh dhe vranësirash, ku më të dukshme kthjellimet do të jenë në ultësirën perëndimore. Ndërsa pjesa e dytë e ditës do të sjelli shpeshtim të vranësirave në pothuajse gjith territorin, por nuk priten reshje.

Temperaturat

e ajrit do të vijojnë të ulen në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 0°C deri në 15°C.
Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Verior duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 2 – 3 ballë.

Kosova

Kosova gjatë të premtes do të dominohet nga kushtet e qëndrueshme atmosferike për gjatë gjithë 24_orëshit. Gjithashtu pritet rënie e ndjeshme e temperaturave të ajrit, si pasojë e afrimit të masave ajrore të ftohta nga Lindja e kontinentit Europian.

Maqedonia e Veriut

Republika e MV pritet të jetë nën ndikimin e masave ajrore të qëndrueshme të cilat do të sjellin alternime kthjellimesh dhe vranësirash, ku më të dukshme kthjellimet do të jenë gjatë paradites. Ndërsa në pjesën e dytë të ditës vranësirat të shtohen herë pas here në një pjesë të mirë të MV.

Rajoni dhe Europa

Europa Lindore dhe pjesa më e madhe e Jugut të kontinentit do të jenë në mbizotërimin e motit të qëndrueshëm. Ndërsa Brigjet e detit të Zi dhe Qëndra e kontinentit do të mbizotërohen nga vranësirat e shpeshta dhe rrebeshet e shiut, ku më të dukshme reshjet do të jenë në brigjet Veriperëndimore të Europës. Mbetet gadishulli Skandinav në dominimin e reshjeve të shumta të dëborës.

COMMENTS

WORDPRESS: 0