Dibër, e moshura vdes rrugës për spital, të rinjtë ndihmojnë për të hapur rrugën

Dibër, e moshura vdes rrugës për spital, të rinjtë ndihmojnë për të hapur rrugën

I heqin bursën se ka prindin invalid. Ja çfarë ka ndodhur me studentin e Universitetit Politeknik.
Pilotimi i Censusit 2022, minoritetet egjiptian dhe rom/ Parregullsitë e njëjta me ato të vitit 2011
Ishte në Siri për kthimin e fëmijëve, shefi i antiterrorit zbardh detajet: Kemi identifikuar…

Një ngjarje e rëndë është shënuar pasditen e dielës fshatinLimjan Njësisë Administrative Kastriot Dibrës. Një e moshuar e sëmurë humbi jetën gjatë rrugës për spitalinRajonal Dibër pasi rruga ishte e bllokuar nga dëbora.

DCEAB20E 0939 4C24 A6AC F416CE99065B

Foto ilistruese, Burimi: Ora News

Pavarësisht përpjekjeve të të rinjëve të fshatit kanë ndihmuarme lopata për hapjen e rrugës, ka qenë e pamundur mundësonin lëvizjen kohë të fuoristradës për Peshkopi.

Përveç problemeve shëndetësore e moshura nuk ka mundur përballojë edhe ftohtin e acartë, duke ndërruar jetë pa mbërritur spital.

Fshati Limjan ndodhet vetëm 11 kilometra larg qytetit Peshkopisë, duke treguar edhe njëherë tjetër mungesën e dorës shteit këto zona.

Burimi/ Ora News

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0