Dhunë në prostestat kundër vaksinimit ndaj COVID-19 në Greqi

Dhunë në prostestat kundër vaksinimit ndaj COVID-19 në Greqi

SA SHPENZOJNË KOMPANITË E NJOHURA PËR MARKETING BRENDA 1 SEKONDI.
Kur gjykatësit më të lartë thonë gjëra të pavërteta për romët : Nga Adam Weiss
Ndryshimi i klimës: Premtimet e qeverive e vënë planetin në “rrugë katastrofike”, paralajmëron OKB

Policia greke përdori gaz lotësjellës ujë me presion për të shpërndarë njerëzit që ishin mbledhur në qendër të Athinës të shtunën për të protestuar kundër vaksinimit të detyrueshëm kundër COVID-19.

Më shumë se 4 000 njerëz u mblodhën përballë parlamentit grek për herë të tretë këtë muaj, raporton Reuters.

Greqia ka bërë të detyrueshëm vaksinimin për punonjësit e spitaleve dhe shtëpive të kujdesit për të moshuarit.

Disa nga protestuesit hodhën bomba molotov ndaj policisë e cila u kundërpërgjigj me gaz lotësjellës.

Disa sondazhe në Greqi kanë treguar se shumica e popullsisë duan të vaksinohen kundër COVID-19.

Rreth 45% e popullsisë janë të vaksinuar plotësisht.

COMMENTS

WORDPRESS: 0