Del përpara gjykatës Elbasan Horgito Peqini

Del përpara gjykatës Elbasan Horgito Peqini

Elbasan/Arrestohet çifti , goditën me grushte njëri-tjetrin
Elbasan/ Qytetari nuk merr dot pensionin nënës, pasi…
Elbasan: Banorët të frikësuar, stina e nxehtë shton rrezikun ndaj zjarreve

Gjyqtarja Pajtime Fetahu e Shkalles se Pare në Elbasan, la në burg Horgito Peqinin dhe Klaudjan Sallufin, të cilët akuzohen për vrasjen e 33 vjeçarit Madrid Ulqinakut.

Ngjarja ndodhi në daten 17 Gusht kur Horgito Peqini dyshohet se ka qëlluar me armë zjarri për motive te dobta 33 vjecarin Ulqinaku.

18-vjeçari i buzëqeshur brenda kafazit me xhama/ Gjykata lë në burg nipin e ‘Mandelës’ për vrasjen e Ulqinakut në Elbasan
Horgito Peqini 18-vjeç, nipi i Eduard Peqinit, kreu i bandës më të rrezikshme të Elbasanit në vitin 1997 i njohur si “Mandela i Elbasanit”.

Në pranga për këtë krim është vënë gjithashtu dhe Ejden Dino dhe Klaudjan Sallufi.

COMMENTS

WORDPRESS: 0