Del nga shtrati lumi Ishem, përmbyten hektarë tokë

Del nga shtrati lumi Ishem, përmbyten hektarë tokë

Për shkak të shirave të rrëmbyera lumi Ishem del nga shtrati pranë fshatrave Murqin dhe Mallkuc të Fushë- Krujës. Për pasoje janë përmbytur disa hektarë toke bujqësore dhe ka prezence uji në oborret e disa banesave të ndërtuara mbi tokat e përmbytura. Shtabi emergjencave ndodhet në terren për t’u ardhur në ndihmë banorëve. /tvklan.al

Vrau kunatin natën e Vitit të Ri, Apeli i Tiranës ndryshon vendimin për Klajdi Shundin dhe e dënon me 8 vite burg
Komuniteti rom dhe egjiptian përballë ndotjes së ajrit e ujit/90% e tyre janë gati të reagojnë
Shfryjnë protestuesit, sulmojnë një makinë policie, efektivi ngre duart lart në xham dhe u kërkon…

Për shkak të shirave të rrëmbyera lumi Ishem del nga shtrati pranë fshatrave Murqin dhe Mallkuc të Fushë- Krujës. Për pasoje janë përmbytur disa hektarë toke bujqësore dhe ka prezence uji në oborret e disa banesave të ndërtuara mbi tokat e përmbytura.

Shtabi emergjencave ndodhet në terren për t’u ardhur në ndihmë banorëve. /tvklan.al

COMMENTS

WORDPRESS: 0