Covid-19 i merr jetën gjyqtarit të Korçës

Covid-19 i merr jetën gjyqtarit të Korçës

Shqipëria, sa pak shpenzime për shëndetësinë në kohë pandemie
Vaksinimi ka ulur ndjeshem numrin e viktimave – Silva Bino
Pandemia/ Pickim nën lëkurë dhe djegie e trupit – simptomat e çuditshme që po ndiejnë personat e prekur nga koronavirusi

Ka ndërruar jetë në moshën 65-vjeçare gjyqtari Maksim Qirjazi. Mësohet se gjyqtari u mund nga Covid-19, pas 10 ditësh që luftonte në spitalin Covid në Tiranë. Mësohet se gjyqtari me detyrë në Korçë ka ndërruar jetë një ditë më parë, ndërsa sot do përcillet për në banesën e fundit.

Mësohet se gjyqtari Maksim Qirjazi këtë vit do dilte në pension. Ndërkohë kujtojmë se situata e Covid-19 në vendin tonë është alarmante. Vetëm dje janë raportuar 998 persona të infektuar me Covid-19 dhe 3 të vdekur. Ekspertët kanë shprehur se e gjithë kjo vjen nga përhapja e variantit Delta.

COMMENTS

WORDPRESS: 0