Çermë, Divjakë/ Motra plagos vëllanë me thikë

Çermë, Divjakë/ Motra plagos vëllanë me thikë

Durres/ Bashkia zhvendos tregun e markates pa asnje sqarim ne nje zone pa kushtet minimale si dhe larg qendres se qytetit.
E rëndë/ Elizabeta Hasani, romja pesë vjeçare që nuk përfshihet në pllakën përkujtimore në Mitrovicë.
Aksident rrugor në Turqi, raportohet për 16 viktima dhe 21 të plagosur

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Divjakë.
Një 38-vjeçare ka plagosur me thikë vëllanë e saj.
Ngjarja ka ndodhur gjatë konflikti për motive të dobëta.
Gruaja me inicialet M. Xh., 38 vjeçe, banuese në Çermë Sektor, Divjakë pas sherrit banal i nguli thikën shtetasit Xh. Xh., 34 vjeç.

Ky i fundit ndodhet në spital ku po merr ndihmë mjekësore.

Policia:

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Divjakë arrestuan në flagrancë shtetasen M. Xh., 38 vjeçe, banuese në Çermë Sektor, Divjakë, pasi, në banesë, ka goditur me mjet prerës (thikë), gjatë një konflikti për motive të dobëta, vëllanë e saj, shtetasin Xh. Xh., 34 vjeç, i cili ndodhet në spital, jashtë rrezikut për jetën.

COMMENTS

WORDPRESS: 0