Category: TE ZGJEDHURA

1 2 3 112 10 / 1115 POSTS
Dëbimi me dhunë dhe shembja e banesave në lagjen 5–së Maji (Foto Lajm)

Dëbimi me dhunë dhe shembja e banesave në lagjen 5–së Maji (Foto Lajm)

Mëngjesin e sotëm banorët e zonës së 5-së Majit janë zgjuar nga forca të shumta të policisë dhe inspektorë të IKMT-së të cilët kanë shembur 4 banesa n [...]
Detyrat me qiri/Qindra familje shqiptare në nevojë nuk mund të bëjnë një lidhje të re të energjisë elektrike

Detyrat me qiri/Qindra familje shqiptare në nevojë nuk mund të bëjnë një lidhje të re të energjisë elektrike

Qindra familje në nevojë nuk mund të lidhin kontratën e energjisë elektrike në banesat e tyre pasi nuk kanë mundësi ekonomike për të përballuar shpe [...]
Diskriminim i fshehur/Pronarët e banesave me qera refuzojnë t’ua japin familjeve rome dhe egjiptiane

Diskriminim i fshehur/Pronarët e banesave me qera refuzojnë t’ua japin familjeve rome dhe egjiptiane

Strehimi mbetet një ndër problematikat më të mëdha me të cilat përballet komuniteti rom dhe egjiptian në vendin tonë. Pavarësisht përmirësimit të leg [...]
Greqi/ Braktis fëmijën në jetimore, nuk kishte para për të paguar faturat e energjisë dhe ujit

Greqi/ Braktis fëmijën në jetimore, nuk kishte para për të paguar faturat e energjisë dhe ujit

Me borxhe ndaj pagesës të energjisë elektrike, 48-vjeçarja nga Nea Jonia “braktisi” fëmijën e saj 9-vjeçar në Shtëpinë e Fëmijës në qytetin e Volos, p [...]
20 rrugë për 20 gra të vrara”, aksioni i aktivisteve feministe mbrëmjen e djeshme (Foto Lajm)

20 rrugë për 20 gra të vrara”, aksioni i aktivisteve feministe mbrëmjen e djeshme (Foto Lajm)

20 (njëzet) rrugë për 20 (njëzet) gra të vrara”, ishte aksioni i mbrëmjes së djeshme i aktivisteve feministe në kujtim të grave të vrara përgjatë viti [...]
Pensioni Social/ Qytetarët në pamundësi ekonomike kërkojnë të ulet mosha e përfitimit të tij

Pensioni Social/ Qytetarët në pamundësi ekonomike kërkojnë të ulet mosha e përfitimit të tij

66 vjeçari nga Shkodra me inicialet S. R. i është drejtuar Drejtorisë së Përgjithshme të SHërbimit Social Shtetëror nëpërmjet një kërkese në të cilën [...]
KMD-ja/Kandidatët e Pavarur nuk u diskriminuan nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve

KMD-ja/Kandidatët e Pavarur nuk u diskriminuan nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve

Komisioneri për Mbrojtjen nga Diskriminimi ka vendosur konstatimin e mosdiskriminimit të z. Elton Debreshi nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve. Elton D [...]
30 vjeçari shqiptar ‘terrorizon’ Athinën, del në ballkon dhe qëllon me armë

30 vjeçari shqiptar ‘terrorizon’ Athinën, del në ballkon dhe qëllon me armë

Një 30-vjeçar shqiptar është arrestuar nga policia greke në Athinë nën dyshimet se ka qëlluar me armë në ajër në vendin e njohur si Sheshi America. Id [...]
Festat, Omicron dhe ulja e mbrojtjes nga vaksina 3-fishojnë rastet pozitive me Covid-19

Festat, Omicron dhe ulja e mbrojtjes nga vaksina 3-fishojnë rastet pozitive me Covid-19

Rritet ndjeshëm numri i rasteve pozitive sipas testimeve për Covid-19 në klinikat laboratorike private në vend. Në klinikat private fluksi i testimev [...]
Skandali i pagave /Prokuroria: Të dhënat dolën nga AKSHI, i shiti punonjësja e IT

Skandali i pagave /Prokuroria: Të dhënat dolën nga AKSHI, i shiti punonjësja e IT

Prokuroria dhe Policia e Tiranës kanë dalë në një konferencë për mediat në lidhje me hetimin për skandalin e daljes së të dhënave personale, si pagat [...]
1 2 3 112 10 / 1115 POSTS