Category: Uncategorized

1 2 3 5 10 / 43 POSTS
Lajm i fundit/ Aksident në Elbasan, plagosen 5 persona, dy prej tyre në gjendje të rëndë

Lajm i fundit/ Aksident në Elbasan, plagosen 5 persona, dy prej tyre në gjendje të rëndë

Një aksident i rëndë ka ndodhur ditën e sotme në aksin Elbasan-Peqin, në afërsi të fshatit Pajovë. Për pasojë janë plagosur pesë persona. Parapraki [...]
Psikologu Sina: Këshilla për ata që vuajnë nga ankthi dhe paniku i koronavirusit

Psikologu Sina: Këshilla për ata që vuajnë nga ankthi dhe paniku i koronavirusit

Pandemia e koronavirusit po ndikon frikshëm në shëndetin mendor të popullsisë. Shumë persona po përjetojnë ankth për shkak të frikës nga virusi dhe pa [...]
“Nëse ndodh kjo, në Shqipëri do mbledhim kufoma”, ja paralajmërimi i frikshëm i Artan Hoxhës

“Nëse ndodh kjo, në Shqipëri do mbledhim kufoma”, ja paralajmërimi i frikshëm i Artan Hoxhës

Gazetari investigativ Artan Hoxha teksa ka komentuar vrasjet nga grupet kriminale në vendin tonë u shpreh se nëse këto grupe kriminale luftojnë për t [...]
Covid-19/ Mjeku Ulqinaku qetëson shqiptarët: Kjo është e vetmja sfidë që nuk kemi kaluar…

Covid-19/ Mjeku Ulqinaku qetëson shqiptarët: Kjo është e vetmja sfidë që nuk kemi kaluar…

Mjeku epidemiolog Dritan Ulqinaku tha se në tërësi situata e covid-19 nuk ishte më e frikshme siç u shfaq në fillim, pasi tanimë autoritetet dinë më [...]
Shihnim trupat e masakruar, i kishin lënë për mesazh/ Shqiptari tregon se si luftoi pranë grupe komuniste kurde kundër ISIS në Siri

Shihnim trupat e masakruar, i kishin lënë për mesazh/ Shqiptari tregon se si luftoi pranë grupe komuniste kurde kundër ISIS në Siri

Një 29-vjeçar nga Shqipëria bashkë italianin Marxo Gelhat, 26 vjeç, kanë treguar historinë e tyre sesi u bënë e pjesë e rebelëve dhe luftuan kundër x [...]
Pandemia e varfërisë do të tejkalojë koronavirusin e gjatë nëse..

Pandemia e varfërisë do të tejkalojë koronavirusin e gjatë nëse..

Ndërkohë që globi po përballet me efektet negative të koronavirusit, ndikimi i tij ndaj njerëzve të varfër dhe komuniteteve të margjinalizuara është i [...]
Nënkryetari i Kuvendit Myslym Murrizi ofendon për herë të dytë grupet vulnerabël/Romët dhe Personat me Sindromën Down

Nënkryetari i Kuvendit Myslym Murrizi ofendon për herë të dytë grupet vulnerabël/Romët dhe Personat me Sindromën Down

Diskriminimi i grupeve vulnerabël në Shqipëri, është ende në nivelet e larta të përdorimit fyes dhe termave pezhorativ. Edhe pse minoritetet në Shq [...]
Ndihmoni të marrë vëmëndje e duhur ky problem !

Ndihmoni të marrë vëmëndje e duhur ky problem !

Task forca për drejtësine ka raportuar që Drejtësia për të Gjithë ka humbur. Sipas burimeve të saj, 5.1 bilion njerëz në botë nuk kanë akses në drejtë [...]
Durrës Bulevardi Dyrrah, problemi i përditshëm i drejtuesve të automjeteve

Durrës Bulevardi Dyrrah, problemi i përditshëm i drejtuesve të automjeteve

Bulevardi “Dyrrah” po shkon drejt degradimit të plotë . Pllakat e thyera përgjatë gjithë këtij aksi ,jo vetëm e kanë kthyer në një imazh që të vret sy [...]
Gjinar : A po zbehet kjo zonë turistike?

Gjinar : A po zbehet kjo zonë turistike?

Gjinari është  zona turistike  më e frekuentuar e qytetarëve të Elbasanit, por jo vetëm.Klima, ajri i pastër , relievi malor, ushqimet tradicionale, p [...]
1 2 3 5 10 / 43 POSTS