Category: Pa Kategori

1 2 3 23 10 / 226 POSTS
Përpjekja e dytë për marrjen e ASA: në 2021 Skënder Gjinushi iu përgjigjej akuzave për “kapjen” e ASA, sot përsërit të njëjtën retorikë

Përpjekja e dytë për marrjen e ASA: në 2021 Skënder Gjinushi iu përgjigjej akuzave për “kapjen” e ASA, sot përsërit të njëjtën retorikë

Shkrirja e Akademisë së Studimeve Albanologjike diskutohet për herë të dytë, me tetorin e vitit 2021 si tentativën e parë për ta realizuar si "plan". [...]
Raporti i plotë i Community Reporter Albania: vota e komunitetit rom dhe egjiptian u tjetërsua në 14 maj

Raporti i plotë i Community Reporter Albania: vota e komunitetit rom dhe egjiptian u tjetërsua në 14 maj

Ditën e djeshme doli raporti i plotë nga Community Reporter Albania, ku gjetjet paraprake të 14 majit u përmblodhën në këtë raport . Raporti thekson s [...]
Bilanci i zgjedhjeve: problemet e mëparshme që përsëriten

Bilanci i zgjedhjeve: problemet e mëparshme që përsëriten

Zgjedhjet lokale të së dielës u karakterizuan me po të njëjtat probleme të zgjedhjeve të shkuara, pavarësisht investimit për aparatura të reja, votimi [...]
Aksidentoi për vdekje policin nga Patosi, arrestohet shoferi 27-vjeçar në Fier

Aksidentoi për vdekje policin nga Patosi, arrestohet shoferi 27-vjeçar në Fier

Policia e Fierit bën me dije se ka vënë në pranga shoferin 27-vjeçar që aksidentoi mbrëmjen e djeshme efektivin e policisë nga Patosi. Ngjarja e rënd [...]
Ambulanca vonoi 40 minuta, vdes i moshuari në Kombinat

Ambulanca vonoi 40 minuta, vdes i moshuari në Kombinat

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Kombinat, Tiranë, ku humbur jetën një person. Bëhet me dije se personi që ka humbur jetën është i g [...]
Humb jetën i moshuari në Skrapar nga asfiksia, jetonte vetëm

Humb jetën i moshuari në Skrapar nga asfiksia, jetonte vetëm

Një banesë është përfshirë nga flakët gjatë natës shkaktuar vdekjen e një 66 vjeçari nga asfiksia. Viktima i identifikuar si Ikmet Shkëmbi, 66 vjeç, [...]
“Prindër të brakstisur apo gjyshër të vetmuar “, VOA: Qindra familje jetojnë në kushte të mjerueshme, atmosfera e Vitit të Ri…

“Prindër të brakstisur apo gjyshër të vetmuar “, VOA: Qindra familje jetojnë në kushte të mjerueshme, atmosfera e Vitit të Ri…

Ndërsa qendra e qytetit të Shkodrës shkëlqen nga atmosfera e festave të fundvitit, në lagjet periferike, ku banojnë pjesa më e madhe e familjeve të va [...]
Tensionet në Veri, reagon Xhaçka: Jemi me Kosovën! Autorët të nxirren para drejtësisë

Tensionet në Veri, reagon Xhaçka: Jemi me Kosovën! Autorët të nxirren para drejtësisë

Ministrja për Evropën dhe punët e jashtme, Olta Xhaçka ka reaguar pas tensioneve në veri të Kosovës. Ne një reagim në Facebook, Xhaçka shprehet nder [...]
Reagon policia në lidhje me sherrin brenda komisatiatit të Librazhdit: Një qytetar kundërshtoi policinë

Reagon policia në lidhje me sherrin brenda komisatiatit të Librazhdit: Një qytetar kundërshtoi policinë

Policia ka reaguar në lidhje me një ngjarje që ka ndodhur pasditen e sotme në Librazhd. Korrespondenti i Panorama, raportoi se një efektiv policie kis [...]
Sherr në fast food, klienti qëllon me thikë kamarierin në Lushnje

Sherr në fast food, klienti qëllon me thikë kamarierin në Lushnje

Goditi me thikë 22-vjeçarin, gjatë një konflikti të çastit, vihet në pranga autori. Rreth orës 12:40, në ambientet e një fast food-i, në lagjen “Xhev [...]
1 2 3 23 10 / 226 POSTS