Category: Pa Kategori

1 2 3 5 10 / 50 POSTS
Pacienti prej 70 ditësh në morg/ Reagon spitali i Vlorës pas denoncimit të vajzës.

Pacienti prej 70 ditësh në morg/ Reagon spitali i Vlorës pas denoncimit të vajzës.

Vlorë: Anila Zeqiri  shtron në spitalin e Vlorës babin  në datën 27 dhjetor 2020 dhe kur kanë kaluar me shumë se dy muaj ajo ende nuk di se ku ndodhet [...]
Ministria e Turizmit dhe Mjedisit e lë Parkun Kombëtarë Zall-Gjoçaj jashtë zonës së mbrojtur – Banorët  djegin pajisjet e kompanisë koncensionare

Ministria e Turizmit dhe Mjedisit e lë Parkun Kombëtarë Zall-Gjoçaj jashtë zonës së mbrojtur – Banorët djegin pajisjet e kompanisë koncensionare

Banorët e Zall Gjoçaj, Melth  tashmë prej gati dy vitesh e refuzojnë ndërtimin e Hec-eve në lumejt Flim dhe Urakë në Parkun Kombëtar Zall Gjoçaj nga k [...]
Shqipëria kërcënohet nga moti i keq/ Dalja e lumenjeve nga shtrati rrezikon përmbyjtje në Vlorë dhe Shkodër

Shqipëria kërcënohet nga moti i keq/ Dalja e lumenjeve nga shtrati rrezikon përmbyjtje në Vlorë dhe Shkodër

Situata e keqe e motit ditët e fundit ka shkaktuar përmbytje në disa zona të vendit tonë. Reshjet e shiut pa pushim e në shumicën e kohës të shoqëru [...]
Universteti Politeknik i Tiranës ka mungesë transparence dhe qasjeje në informacion publik- Paditet nga Qendra për Arsim Cilësor

Universteti Politeknik i Tiranës ka mungesë transparence dhe qasjeje në informacion publik- Paditet nga Qendra për Arsim Cilësor

Monitorimi i kontratave të prokurimit është  i nevojshëm për të evidentuar problematikat dhe për të rritur transparencën në fushën e prokurimeve publi [...]
Spartak Ngjela përdor gjuhë diskriminuese ndaj komunitetit rom – Reagojnë Organizata të Shoqërisë Civile

Spartak Ngjela përdor gjuhë diskriminuese ndaj komunitetit rom – Reagojnë Organizata të Shoqërisë Civile

Organizata të Shoqërisë Civile denoncojnë nëpërmjet një deklarate gjuhën diskriminuese të përdorur nga z. Spartak Ngjela ndaj protestuesëve dhe veçanë [...]
STUDIM – Varfëria ekstreme çon në përplasje sociale

STUDIM – Varfëria ekstreme çon në përplasje sociale

‘Njerëzit kanë më shumë fuqi ndaj planetit se kurrë më parë. Pas COVID-19, niveleve rekord të temperaturave dhe rritjes dramatike të pabarazisë, është [...]
Mbi 500 fëmijë nga shtresat në nevojë e komunitetit rom/egjiptian nuk kanë mjetet financiare për mësimin online

Mbi 500 fëmijë nga shtresat në nevojë e komunitetit rom/egjiptian nuk kanë mjetet financiare për mësimin online

Korçë - Me vendimin të dy javëve më parë të Ministrisë së Arsimit për mësimin e alternuar në shkolla 9-vjeçare, vështirësitë për nxënësit, prindërit d [...]
Lajm i fundit/ Aksident në Elbasan, plagosen 5 persona, dy prej tyre në gjendje të rëndë

Lajm i fundit/ Aksident në Elbasan, plagosen 5 persona, dy prej tyre në gjendje të rëndë

Një aksident i rëndë ka ndodhur ditën e sotme në aksin Elbasan-Peqin, në afërsi të fshatit Pajovë. Për pasojë janë plagosur pesë persona. Parapraki [...]
Psikologu Sina: Këshilla për ata që vuajnë nga ankthi dhe paniku i koronavirusit

Psikologu Sina: Këshilla për ata që vuajnë nga ankthi dhe paniku i koronavirusit

Pandemia e koronavirusit po ndikon frikshëm në shëndetin mendor të popullsisë. Shumë persona po përjetojnë ankth për shkak të frikës nga virusi dhe pa [...]
“Nëse ndodh kjo, në Shqipëri do mbledhim kufoma”, ja paralajmërimi i frikshëm i Artan Hoxhës

“Nëse ndodh kjo, në Shqipëri do mbledhim kufoma”, ja paralajmërimi i frikshëm i Artan Hoxhës

Gazetari investigativ Artan Hoxha teksa ka komentuar vrasjet nga grupet kriminale në vendin tonë u shpreh se nëse këto grupe kriminale luftojnë për t [...]
1 2 3 5 10 / 50 POSTS