Category: OPINION/ANALIZË

1 2 3 4 5 47 30 / 470 POSTS
Home SONDAZH: Sipas jush cili është lideri i preferuar dhe më pak i preferuar i shqiptarëve

Home SONDAZH: Sipas jush cili është lideri i preferuar dhe më pak i preferuar i shqiptarëve

Shqiptarët sot nuk pëlqejnë asnjë nga figurat politike në vendin tonë. Të pyetur nga Barometri në Euronews Albania, 56% e tyre kanë shprehur mendim ne [...]
‘Më kanë marrë triçiklin e dytë brenda katër ditësh’, i mituri rom denoncon dhunën e policisë

‘Më kanë marrë triçiklin e dytë brenda katër ditësh’, i mituri rom denoncon dhunën e policisë

Një ngjarje jonormale ka ndodhur ditën e pardjeshme në qytetin e Tiranës, ku një i mitur rom shihet në një video amatore duke shkatërruar triçiklin e [...]
Fjalimi i Arbër Paplekajt në gjykatë: ‘Vajzës së Pjerin Xhuvanit i qëndroj kokulur deri në vdekje, veprova instiktivisht’

Fjalimi i Arbër Paplekajt në gjykatë: ‘Vajzës së Pjerin Xhuvanit i qëndroj kokulur deri në vdekje, veprova instiktivisht’

Është zbardhur e gjithë fjala e mbajtur nga Arbër Papleka në gjykatë. Autori i vrasjes së Pjerin Xhuvanit më 21 prill të vitit të shkuar, ka qenë prez [...]
Raporti i BE/Rritja e numrit të azilkërkuesëve, tregues i varfërisë ekstreme

Raporti i BE/Rritja e numrit të azilkërkuesëve, tregues i varfërisë ekstreme

Një nga plagët sociale në Shqipëri mbetet dukuria e azilit ekonomik, një dukuri e cila ka implikime si në rrafsh personal të individëve që e tentojnë [...]
Dalin përgjigjet e autopsisë mbi 32 vjeçarin i cili vdiq në duar e policisë

Dalin përgjigjet e autopsisë mbi 32 vjeçarin i cili vdiq në duar e policisë

Prokuroria e Tiranës dhe Agjencia e Mbikëqyrjes Policore kanë dalë me një deklaratë të përbashkët lidhur me vdekjen e Lear Kurtit pas shoqërimit nga p [...]
Elbasan/Aksidenti në lagjen ‘5 maji’, banorët e alarmuar në protestë, po rrezikohet jeta e fëmijëve

Elbasan/Aksidenti në lagjen ‘5 maji’, banorët e alarmuar në protestë, po rrezikohet jeta e fëmijëve

Pas aksidentit të regjistruar pasditen e së mërkurës në lagjen “5 maji”, ku një mjet përplasi një fëmijë 4 vjeç teksa po kalonte rrugën, komuniteti i [...]
Investigim/mungesa e një adrese si pengesë për regjistrimin e fëmijëve romë dhe egjiptianë

Investigim/mungesa e një adrese si pengesë për regjistrimin e fëmijëve romë dhe egjiptianë

Është vetëm shtatëmbëdhjetë vjeç dhe nënë e një vajze dy vjeç e gjysmë. E lodhur dhe e veshur me rrobat e shtëpisë, A., kërkon pranë një organizate pë [...]
Shëndetësia/ Pyetësori tregon problemet që hasin egjiptianët dhe romët

Shëndetësia/ Pyetësori tregon problemet që hasin egjiptianët dhe romët

Shëndetësia është një e drejtë themelore e njeriut. Sipas Ligjit Nr.10 107, datë 30.03.2009 “Për Kujdesin Shëndetësor në Republikën e Shqipërisë”: “Ç [...]
“Protestë ekonomike” , vazhdon tubimi në Elbasan

“Protestë ekonomike” , vazhdon tubimi në Elbasan

IMG_3401 Sikurse është lajmëruar për organizimin e protestës në Elbasan,të shumtë janë qytetarët që iu janë bashkuar kësaj të fundit. Një protestë [...]
Ishte në arrest shtëpie,policia i gjen heroinë/ Arrestohet 43 vjecari në Elbasan

Ishte në arrest shtëpie,policia i gjen heroinë/ Arrestohet 43 vjecari në Elbasan

IMG_3218 Policia e Elbasanit ka përfunduar opercionin të koduar “Zaranika” duke vënë në pranga një person të cilit iu gjet lëndë narkotike e llojit h [...]
1 2 3 4 5 47 30 / 470 POSTS