Category: KRONIKË

1 2 3 4 5 39 30 / 385 POSTS
Tre rusë sulmojnë me spray paralizues dy ushtarët e uzinës ushtarake në Gramsh, arrestohen

Tre rusë sulmojnë me spray paralizues dy ushtarët e uzinës ushtarake në Gramsh, arrestohen

Ministria e Mbrojtjes jep informacion zyrtar lidhur me incidentin e ndodhur mbrëmjen e sotme në Uzinën ushtarake në Gramsh. Tre shtetas me pasaporta [...]
Aksident rrugor në Turqi, raportohet për 16 viktima dhe 21 të plagosur

Aksident rrugor në Turqi, raportohet për 16 viktima dhe 21 të plagosur

Gjashtëmbëdhjetë njerëz humbën jetën dhe 21 të tjerë u plagosën të shtunën në një aksident rrugor në juglindje të Turqisë ku u përfshinë një autobus, [...]
Sarandë/3 vjeçari rrezikoi të mbytej në det, dërgohet me helikopter drejt Tiranës

Sarandë/3 vjeçari rrezikoi të mbytej në det, dërgohet me helikopter drejt Tiranës

Një 3 vjeçar nga Tirana ka rrezikuar të mbytet në plazhin publik të Sarandës ndërsa ishte në det duke u larë. I vogli është nxjerrë nga uji dhe është [...]
Vrasja në Elbasan/ Prokuroria ngre dyshime se vrasja ka ndodhur …

Vrasja në Elbasan/ Prokuroria ngre dyshime se vrasja ka ndodhur …

Madrit Ulqinaku, një 33 vjeçar nga Elbasani, u qëllua për vdekje me armë zjarri dy ditë më parë në qendër të qytetit. Ai sapo kishte dalë nga kafja dh [...]
Shpërndanin lëndë narkotike, arrestohet 63-vjeçari dhe procedohet një tjetër në Elbasan

Shpërndanin lëndë narkotike, arrestohet 63-vjeçari dhe procedohet një tjetër në Elbasan

Policia e Elbasanit ka arrestuar një 63-vjeçar dhe procedon një tjetër, pasi akuzohen se merreshin me shpërndarjen e lëndëve narkotike. Në pranga ka r [...]
Ksamil/ Punonjësia e zgjidh me vetgjyqësi problemin me pronarin

Ksamil/ Punonjësia e zgjidh me vetgjyqësi problemin me pronarin

Shpesh kemi dëgjuar për raste të abuzimit të pronarëve të resorteve në jug me punonjësit/et. Disa prej punonjësve i mbahet dhe paga si një formë garan [...]
Komiteti Shqiptar i Helsinkit/ Ngjarja e Ivi Meta paqartësi dhe mospërputhje

Komiteti Shqiptar i Helsinkit/ Ngjarja e Ivi Meta paqartësi dhe mospërputhje

Komiteti Shqiptar i Helsinkit bën me dije se pasditen e djeshme vëzhguesit e kësaj organizate kanë qenë në qelitë e Komisariatit të Kavajës, ku humbi [...]
Elbasan/ Dy të mitur largohen nga familjet

Elbasan/ Dy të mitur largohen nga familjet

Prej disa ditësh dy të mitur në qytetin e Elbasanit janë larguar nga shtëpia. Bëhet fjalë për një djalë të moshës 14-vjeçare dhe një vajzë të moshës 1 [...]
Vëllai autorit të vrasjes/ Viktimat nuk i kishin borxh

Vëllai autorit të vrasjes/ Viktimat nuk i kishin borxh

Gjergji Zili, vëllai i autorit të dyshuar për vrasjen e dyfishtë në fshatin Progër ka mohuar faktin se viktimat i kishin mbetur borxh vëllait të tij. [...]
Çfarë ndodh pas dhunës në familje?!

Çfarë ndodh pas dhunës në familje?!

Rastet e dhunës në familje vijojnë edhe shtohen në vendin tonë. Rasti i fundit ka ndodhur në Levan të Fierit ku bashkëshorti dhunonte gruan përpara fë [...]
1 2 3 4 5 39 30 / 385 POSTS