Category: KRONIKË

1 2 3 34 10 / 338 POSTS
Elbasan/ Spërkat me lëngë djegëse komshinjtë

Elbasan/ Spërkat me lëngë djegëse komshinjtë

Ç.Z, banues në Elbasan, dyshohet se ishte në gjendje të dehur dhe veprimin e bëri gjatë një konflikti me komshijtë. Specialistët për Hetimin e Krimit [...]
Elbasan/ Një person gjendet i shtrirë në rrugë (video)

Elbasan/ Një person gjendet i shtrirë në rrugë (video)

Kanë qenë banorët e zonës që kanë njoftuar urgjencën, pasi një person qëndronte prej orës 22:00 i shtrirë në rrugë. Menjëherë bashkë me ambulancën kan [...]
Covid-19/ I moshuari në Berat vret veten me plumb në zemër, familjarët e gjejnë të mbuluar në gjak

Covid-19/ I moshuari në Berat vret veten me plumb në zemër, familjarët e gjejnë të mbuluar në gjak

Një ngjarje tragjike ka ndodhur pasditen e sotme në qytetin e Beratit. Një 82-vjeçar nga fshati “Moravë” në rrethin e Beratit i ka dhënë fund jetës, [...]
Skenë filmash në Elbasan, disa persona qëllojnë drejt një makine në ecje, i plagosuri dërgohet me urgjencë në spital

Skenë filmash në Elbasan, disa persona qëllojnë drejt një makine në ecje, i plagosuri dërgohet me urgjencë në spital

Një ngjarje e rëndë raportohet se ka ndodhur në qytetin e Elbasanit, bëhet fjalë për plagosje me armë zjarri mesditën e sotme. Kanë qenë disa persona [...]
E rëndë/ Humb jetën një minator në Bulqizë, e zuri poshtë masivi shkëmbor

E rëndë/ Humb jetën një minator në Bulqizë, e zuri poshtë masivi shkëmbor

Një minator ka ndërruar jetë në Bulqizë teksa punonte në një minierë në Martanesh në Dibër. Mësohet se shtetasi Ilir Turja ka mbërritur i pajetë në S [...]
“Rashë, ju lutem vrap”/ Makina ra nga ura në lumë, britmat që dëgjohen nga të plagosurit: O Zot më ndihmo (VIDEO)

“Rashë, ju lutem vrap”/ Makina ra nga ura në lumë, britmat që dëgjohen nga të plagosurit: O Zot më ndihmo (VIDEO)

“Rashë, ju lutem vrap. O Zot po vdes”, janë britmat që dëgjohen nga lumi në Gjirokastër teksa forcat zjarrfikëse nxjerrin 4 personat e plagosur. B [...]
Aksident i rëndë në Gjirokastër, makina bie në lumë, dy të plagosur ende brenda mjetit

Aksident i rëndë në Gjirokastër, makina bie në lumë, dy të plagosur ende brenda mjetit

Një aksident i rëndë është shënuar mbrëmjen e sotme në fshatin “Andon Poçi” në Gjirokastër. Mjeti tip “Ford Fiesta” ka rënë nga ura dhe p [...]
LAJM I FUNDIT/ Aksident në Fier, gjendet i mbuluar me gjak në mes të rrugës 50-vjeçari, dërgohet me urgjencë në spital

LAJM I FUNDIT/ Aksident në Fier, gjendet i mbuluar me gjak në mes të rrugës 50-vjeçari, dërgohet me urgjencë në spital

Një aksident i rëndë ka ndodhur në njësinë Administrative Mbrostar Fier. Mësohet se një person është gjetur i plagosur rëndë dhe është gjetur në mes [...]
Lajm i fundit/ Kishin 10 fëmijë, gruaja godet në kokë me sqepar burrin, përfundon në gjendje të rëndë në spital

Lajm i fundit/ Kishin 10 fëmijë, gruaja godet në kokë me sqepar burrin, përfundon në gjendje të rëndë në spital

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në qytetin e Kurbinit, ku një grua e moshës 60-vjeçare pas një konfikti me bashkëshortin e ka goditur me sqepar. Të [...]
Lajm i fundit/  Ndërron jetë babai i ministres së shëndetsisë Ogerta Manastirliu

Lajm i fundit/ Ndërron jetë babai i ministres së shëndetsisë Ogerta Manastirliu

Lajm i hidhur për ministren e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu. Vetëm para pak minutash ministrja Ogerta Manastirliu ka bërë me dije lajmi [...]
1 2 3 34 10 / 338 POSTS