Category: Mjekesi

1 2 3 7 10 / 70 POSTS
Vendimi/Nënave me 3 fëmijë do ju njihet rritja e tyre si vite pune

Vendimi/Nënave me 3 fëmijë do ju njihet rritja e tyre si vite pune

Me anë të një vendimi të këshillit të ministrave, qeveria ka vendosur të nxisë lindshmërinë me anë të një skeme sociale. Nënat e papuna, në një familj [...]
Shëndetësia/ Pyetësori tregon problemet që hasin egjiptianët dhe romët

Shëndetësia/ Pyetësori tregon problemet që hasin egjiptianët dhe romët

Shëndetësia është një e drejtë themelore e njeriut. Sipas Ligjit Nr.10 107, datë 30.03.2009 “Për Kujdesin Shëndetësor në Republikën e Shqipërisë”: “Ç [...]
Po, nënë cezariane, je shumë luftëtare.♥️

Po, nënë cezariane, je shumë luftëtare.♥️

Hyni në sallën e operacionit zgjuar me një fëmijë në bark dhe një koleksion ëndrrash dhe pritshmërish në shpirt. - A mund ta përkulësh më shumë shpin [...]
Koncesioni analizave/ Poliklinikat të drejtojnë tek privati. Shkak numri ulet i planifikimeve

Koncesioni analizave/ Poliklinikat të drejtojnë tek privati. Shkak numri ulet i planifikimeve

Jo të paktë janë qytetarët që shprehen të zhgënjyer nga vizitat në spitalet tona ku hasen me një mori problemesh. Një rast i tillë ndodhi sot kur zon [...]
Rriten infektimet në Europë  dhe SH.B.Ame variantin e fundit te Omicron BA. 5

Rriten infektimet në Europë dhe SH.B.Ame variantin e fundit te Omicron BA. 5

Varianti i fundit i Omicronit, BA.5 konsiderohet shkaku i rritjes së infektimeve në Europë e SHBA. Në pjesën më të madhe të pandemisë, i vetmi lehtës [...]
Shoqëroi të ëmën 17 ditë te Onkologjiku, dëshmia e trishtë e vajzës: Aparaturat mungojnë, infermierja jepte urdhra sipas filozofisë së edukimit socialisto-komunist

Shoqëroi të ëmën 17 ditë te Onkologjiku, dëshmia e trishtë e vajzës: Aparaturat mungojnë, infermierja jepte urdhra sipas filozofisë së edukimit socialisto-komunist

Majlinda Selimi, ka shoqëruar të ëmën për 17 ditë në Spitalin Onkologjik në QSUT. Gjatë qëndrimit atje, ajo ka renditur një sërë problematikash, duke [...]
Vajza në koma prej tre javësh rihap sytë falë zërit të Gigi D’Alessio

Vajza në koma prej tre javësh rihap sytë falë zërit të Gigi D’Alessio

Viktima e një aksidenti në Frosinone, Giulia ka marrë një videomesazh nga këngëtari dhe është zgjuar. U desh vetëm një moment, në fillim të qershorit: [...]
Ndalimi i abortit në SHBA/ Vazhdojnë protestat nga amerikanët të mbështetur edhe nga shtetas të tjere

Ndalimi i abortit në SHBA/ Vazhdojnë protestat nga amerikanët të mbështetur edhe nga shtetas të tjere

Debati për abortin është rindezur javët e fundit nga vendimi i Gjykates se Lartë Amerikane për ndalimin e abortit me ligj. Ky ligj ka permbysur vendi [...]
Korçë/Humb jetën në gjumë 51 vjeçarja, pasi mori mjekimin nga spitali

Korçë/Humb jetën në gjumë 51 vjeçarja, pasi mori mjekimin nga spitali

Ka humbur jetën pasi ka marrë mjekim në spital 51 vjeçarja nga qyteti i Korçës. Bashkëshorti i saj akuzon mjekët e spitalit të Korçës për neglizhencë [...]
Festat, Omicron dhe ulja e mbrojtjes nga vaksina 3-fishojnë rastet pozitive me Covid-19

Festat, Omicron dhe ulja e mbrojtjes nga vaksina 3-fishojnë rastet pozitive me Covid-19

Rritet ndjeshëm numri i rasteve pozitive sipas testimeve për Covid-19 në klinikat laboratorike private në vend. Në klinikat private fluksi i testimev [...]
1 2 3 7 10 / 70 POSTS