Category: SOCIALE

1 2 3 4 5 82 30 / 817 POSTS
Shiste drogëra të forta në lokalet e Dhërmiut, arrestohet 52-vjeçari

Shiste drogëra të forta në lokalet e Dhërmiut, arrestohet 52-vjeçari

Një 52-vjeçar është arrestuar në Dhërmi, me akuzën e tregtimit të lëndëve narkotike. Policia njofton se shtetasit me iniciale A.T., gjatë kontrollit [...]
Aksesi në e-elbania dhe pamundësia financiare detyron romët të braktisin arsimin

Aksesi në e-elbania dhe pamundësia financiare detyron romët të braktisin arsimin

Fshati Rom i Njësisë Administrative Qendër Fier, përveç problemeve sociale dhe përjashtimit në një masë të gjërë nga skema e ndihmës ekonomike, vuan d [...]
Gramsh/Rrufeja vret 165 dele, shpëton mrekullisht bariu

Gramsh/Rrufeja vret 165 dele, shpëton mrekullisht bariu

Një bari në zonën e Gramshit ka shpëtuar mrekullisht pasditen e kësaj të hëne nga një rrufe që ka rënë pranë kopesë së tij të bagëtive. Por rrufeja i [...]
Fqinji/ Dedikim Fatosit që vari veten nga harresa qeverisë

Fqinji/ Dedikim Fatosit që vari veten nga harresa qeverisë

Ahmet Ҫollaku Në fshatin Rrajcë te Përrenjasit, Fatos Ҫollaku, 48 vjeç vari veten nga varfëria. Ky është çuni i Musa Ҫollakut, që ka dhjetë vite që k [...]
Problemet me aksesin në e-albania/ Qytetarët kërkojnë shërbime edhe fizikisht

Problemet me aksesin në e-albania/ Qytetarët kërkojnë shërbime edhe fizikisht

Shërbimet nëpërmjet platformës e-albania në vendin tonë kanë sjellur sa lehtësira për disa qytetarë, po aq vështirësi për të tjerë që  nuk kanë aftësi [...]
Rritja e divorceve në Shqipëri/ Shkaqet dhe qytetet me numrin më të madh të tyre

Rritja e divorceve në Shqipëri/ Shkaqet dhe qytetet me numrin më të madh të tyre

Viti 2021 shënon numrin më të lartë të kërkesë padive për zgjidhje martese në pesë vitet e fundit me 10798 të tilla, duke ia kaluar kështu edhe vitit [...]
Vrasja në Sarandë/ Zbardhet ngjarja, zbulohen emrat

Vrasja në Sarandë/ Zbardhet ngjarja, zbulohen emrat

Zbardhet vrasja: Si rezultat i veprimeve të shpejta hetimore, është bërë i mundur identifikimi dhe shpallja në kërkim e autorit të dyshuar, shtetasit [...]
Pa ujë e rrugë në pikë të verës, në fshatin Mirakë të Librazhdit

Pa ujë e rrugë në pikë të verës, në fshatin Mirakë të Librazhdit

Veç zonave urbane që vuajnë mungesën e ujit, edhe fshatrat e vendit nuk kanë ujë të pijshëm. I tillë është edhe fshati Mirakë në Librazhd, në të cilin [...]
Koha e përbindëshave/ Mesazhi rrëqethës i gjyshit të Jonadës: Kam respektuar kodet e Gegërisë!

Koha e përbindëshave/ Mesazhi rrëqethës i gjyshit të Jonadës: Kam respektuar kodet e Gegërisë!

Vrasja me skaf e 7-vjeçares Jonada Avdia në Potam të Himarës nga komisari Arjan Tase, tronditi thellë opinionin publik, por gjithashtu preku rëndë fam [...]
Prrenjas/ I jep fund jetës, shkaku kryesor…

Prrenjas/ I jep fund jetës, shkaku kryesor…

Një 48-vjeçar i ka dhënë fund jetës në Përrenjas në kushte të rënduara psikologjike. Gjendja e vështirë ekonomike si dhe ndërprerja e energjisë elektr [...]
1 2 3 4 5 82 30 / 817 POSTS