Category: SPORT

1 2 3 10 / 28 POSTS
NASA i jep lamtumirën e veçantë Peles, publikon imazhin e rrallë nga hapësira

NASA i jep lamtumirën e veçantë Peles, publikon imazhin e rrallë nga hapësira

NASA ka zgjedhur një mënyrë mjaft të veçantë për t’i dhënë lamtumirën e fundit legjendës braziliane të futbollit, Pele, i cili ndërroi jetë më 29 dhje [...]
Fanella me mbishkrimin ‘Jashari’ çmendi serbët, Granit Xhaka: Nuk kishte asgjë politike, ia dedikova…

Fanella me mbishkrimin ‘Jashari’ çmendi serbët, Granit Xhaka: Nuk kishte asgjë politike, ia dedikova…

Futbollisti Granit Xhaka ka reaguar pasi festoi me një fanellë me numrin 26 që lexonte “Jashari”, pas fitores spektakolare të Zvicrës ndaj Serbisë. Në [...]
KATAR 2022/ Nis faza vendimtare e grupeve, Holandës i mjafton 1 pikë ndaj organizatorëve! Senegali për ‘jetë a vdekje’ kundër Ekuadorit’, përplasje e fortë SHBA-Iran

KATAR 2022/ Nis faza vendimtare e grupeve, Holandës i mjafton 1 pikë ndaj organizatorëve! Senegali për ‘jetë a vdekje’ kundër Ekuadorit’, përplasje e fortë SHBA-Iran

Do të nisë sot xhiro e tretë e fazës së grupeve të Botërorit, ku do përcaktohen katër kombëtare që do kalojnë në fazën e 1/8. Luftë e ashpër do jenë m [...]
‘Katar’ 2022/– Kupa e Botës që thyen të gjitha traditat dhe… me gjyqtare femra! Gjithçka duhet të dini për botërorin që nis të dielën

‘Katar’ 2022/– Kupa e Botës që thyen të gjitha traditat dhe… me gjyqtare femra! Gjithçka duhet të dini për botërorin që nis të dielën

Të gjitha traditat thyhen në një moment. Përtej kritikave për Botërorin e organizuar në Katar, që pritet të nis këtë të dielë, ky kompeticion i rëndës [...]
Përmbyset rezultati shumë shpejt, festë e shkurtër për kuqezinjtë, italianët dalin në avantazh me rezultatin 1-2

Përmbyset rezultati shumë shpejt, festë e shkurtër për kuqezinjtë, italianët dalin në avantazh me rezultatin 1-2

Ka zgjatur vetëm pak atmosfera festive për kuqezinjtë pas golit të tyre të parë vijnë dy gola nga skuadra e ‘Axurrëve’, çka bëri të përmbysej rezultat [...]
Mbyllet ndeshja Elbasani-Luftëtari/2-0 për verdhë e blutë

Mbyllet ndeshja Elbasani-Luftëtari/2-0 për verdhë e blutë

Është zhvilluar ndeshja “Elbasani-Luftëtari” në Stadiumin “Elbasan Arena”me ekipin e ri të qytetit AF ELBASANI Një ndeshje që pjesën e parë u mbyll [...]
Trajneri Kombëtares së boksit / Të rinjtë kanë nevojë për shembuj suksesi dhe jo per show

Trajneri Kombëtares së boksit / Të rinjtë kanë nevojë për shembuj suksesi dhe jo per show

Nëpërmjet një statusi në rrjetin social, trajneri ekipit kombëtar të boksit z.Sead Bushati, shprehet se:-Duke iu referuar ndeshjes së mbrëmshme ndërmj [...]
Panik në Botërorin e Notit, garuesja humbet ndjenjat, trajnerja bëhet “heroinë

Panik në Botërorin e Notit, garuesja humbet ndjenjat, trajnerja bëhet “heroinë

Panik në Botërorin e Notit, garuesja humbet ndjenjat, trajnerja bëhet “heroinë” Provat artistike në Kampionatin Botëror të Notit që po zhvillohet në [...]
Merr karton të kuq gjatë ndeshjes, futbollisti dashurohet me gjyqtaren

Merr karton të kuq gjatë ndeshjes, futbollisti dashurohet me gjyqtaren

Futbolli mund të shkruajë jo vetëm histori te mëdha kampionësh por dhe histori të bukura dashurie. Pikërisht një histori e tillë e pati pikënisjen e s [...]
Enea Jorgji vlerësohet nga UEFA

Enea Jorgji vlerësohet nga UEFA

Enea Jorgji është vlerësuar maksimalisht nga UEFA duke ngjitur shkallët në karrierën e tij. Arbitri shqiptar me stemën e FIFA-s është ngjitur zyrtaris [...]
1 2 3 10 / 28 POSTS