Category: Teknologji

1 2 3 10 / 23 POSTS
Problemet me aksesin në e-albania/ Qytetarët kërkojnë shërbime edhe fizikisht

Problemet me aksesin në e-albania/ Qytetarët kërkojnë shërbime edhe fizikisht

Shërbimet nëpërmjet platformës e-albania në vendin tonë kanë sjellur sa lehtësira për disa qytetarë, po aq vështirësi për të tjerë që  nuk kanë aftësi [...]
Skandali me pagat/ Rama kërkon ndjesë: Nuk jemi të parët as të fundit…

Skandali me pagat/ Rama kërkon ndjesë: Nuk jemi të parët as të fundit…

Kryeministri Edi Rama ka mbajtur konferencë për mediat në lidhje me skandalin e nxjerrjes së të dhënave të pagave të mbi 630 personave. Rama kërkoi n [...]
Instagram, Facebook dhe WhatsApp bllokohen: për orë të tëra të paarritshme për shkak të një ruteri | Zuckerberg kerkon falje

Instagram, Facebook dhe WhatsApp bllokohen: për orë të tëra të paarritshme për shkak të një ruteri | Zuckerberg kerkon falje

Instagram, Facebook dhe WhatsApp bllokohen: për orë të tëra të paarritshme për shkak të një ruteri | Zuckerberg kerkon falje Kulmi i raporteve duke fi [...]
Shkolla ‘’Marie Kaçulini’’, Durrës  fituese e vendit të parë në Sfidën e 4-të të Kodimit!

Shkolla ‘’Marie Kaçulini’’, Durrës fituese e vendit të parë në Sfidën e 4-të të Kodimit!

Tiranë, 8 qershor, shkolla ’’Marie Kaçulini’’ fitoi vendin e parë në Sfidën e katërt të Kodimit duke krijuar projektin e quajtur ’’Smart City’’. Konku [...]
“Një shije shumë të keqe dhe një imazh te pariparueshëm”- Politikania Gjermane letër Ramës për përdorimin e të dhënave personale për qëllime elektorale

“Një shije shumë të keqe dhe një imazh te pariparueshëm”- Politikania Gjermane letër Ramës për përdorimin e të dhënave personale për qëllime elektorale

Nënkryetarja e Grupit Socialdemokrat në Këshillin Bashkiak të Schëabach në Gjermani, Rezarta Reimann i ka dërguar një letër të hapur kryeministrit shq [...]
CEO i Pfizer/ Njerëzit do të kenë nevojë për një dozë të tretë pas vaksinimit të plotë

CEO i Pfizer/ Njerëzit do të kenë nevojë për një dozë të tretë pas vaksinimit të plotë

Drejtori Ekzekutiv i Pfizer, Albert Bourla tha se njerëzit me shumë mundësi do të kenë nevojë për një dozë të tretë të një vaksine Covid-19 brenda 12 [...]
Skandali me mbledhjen e të dhënave  personale për qëllime elektorale/ Reagojnë Organizatat e Shoqërisë Civile

Skandali me mbledhjen e të dhënave personale për qëllime elektorale/ Reagojnë Organizatat e Shoqërisë Civile

Organizatat nënshkruese të kësaj deklaratë shprehin shqetësimin e tyre mbi mbledhjen, përpunimin, administrimin dhe përhapjen e paligjshme të të dhëna [...]
Dilemat e medias sociale

Dilemat e medias sociale

Premtimi i teknologjisë për të na mbajtur të lidhur ka dhënë një mori pasojash të padëshiruara që po na prekin. Disa nga këto pasoja janë si më poshtë [...]
Farmacistja e talentuar shqiptare, Erjona Xhaferaj rrëmben çmimin ndërkombëtar “Aspirational Global Woman Awards 2020”

Farmacistja e talentuar shqiptare, Erjona Xhaferaj rrëmben çmimin ndërkombëtar “Aspirational Global Woman Awards 2020”

Çdoherë e më shumë shqiptarët kudo në botë po shkëlqejnë me talentin e tyre në shumë fusha të jetës. Farmacistja e njohur shqiptare, Eriona Xhafera [...]
Zuckerberg refuzon të dëshmojë përpara ligjvënësve të 7 shteteve…

Zuckerberg refuzon të dëshmojë përpara ligjvënësve të 7 shteteve…

Shefi ekzekutiv i Facebook, Mark Zuckerberg ka refuzuar të dëshmojë në një dëgjim të përbashkët mes tij dhe politikanëve nga shtatë vende, që përfaqës [...]
1 2 3 10 / 23 POSTS