Category: Të Ndryshme

1 2 3 16 10 / 157 POSTS
Bruksel/ Konferenca e dytë e rrjetit ndërkombëtarë të avokatëve që mbrojnë të drejtat e punëtorëve

Bruksel/ Konferenca e dytë e rrjetit ndërkombëtarë të avokatëve që mbrojnë të drejtat e punëtorëve

Prej dy ditësh është duke u mbajtur në Bruksel Konferenca e dytë e Rrjetit Ndërkombëtarë të Avokatëve që mbrojnë të drejtat e punëtorëve. Kjo konferen [...]
Banorët e zonës së Lumit Gjadër peticion bashkisë

Banorët e zonës së Lumit Gjadër peticion bashkisë

Banorët e zonës së lumit Gjadër i drejtohen me peticion bashkisë së Vaut të Dejës për të marrë masa për ngritjen e një dige. Sipas tyre prejt viti 200 [...]
Pezullimi i nënkomisares/ Ja çfarë rregulli shkeli

Pezullimi i nënkomisares/ Ja çfarë rregulli shkeli

I menjëhershëm ishte reagimi i Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit  z.Gledis Nano ndaj reagimit të nënkomisares së Elbasanit kundrejt gaz [...]
KLGJ/ Dërgon për miratim hartën e re gjyqësore

KLGJ/ Dërgon për miratim hartën e re gjyqësore

Përgjatë Mbledhjes Plenare Këshilli Lartë Gjyqësor miratoi propozimin për riorganizimi i gjykatave si vijon: Riorganizimin e gjykatave të shkallës s [...]
Ben Affleck: “Po të kisha qëndruar me Jennifer Garner, do të isha akoma i alkoolizuar”

Ben Affleck: “Po të kisha qëndruar me Jennifer Garner, do të isha akoma i alkoolizuar”

Tani i lumtur dhe i (ri) fejuar me ish-in e tij Jennifer Lopez duke përjetuar një romancë "të rinovuar" dhe të mrekullueshme, Ben Affleck reflekton pë [...]
Studimi i fundit/Njerëzit që zgjohen  herët marrin më shumë mbështetje dhe janë më të lumtur se bufat e natës

Studimi i fundit/Njerëzit që zgjohen herët marrin më shumë mbështetje dhe janë më të lumtur se bufat e natës

Njerëzit e mëngjesit mund të kenë një histori të të qenit të bezdisshëm, por shkencëtarët kanë zbuluar se ata janë më të lumtur dhe marrin më shumë mb [...]
Flet vëllai i të burgosurit që vari veten në furgonin e policisë greke/Nuk është e vërtetë

Flet vëllai i të burgosurit që vari veten në furgonin e policisë greke/Nuk është e vërtetë

Vëllai i të burgosurit shqiptar që u var me lidhësen e këpucëve në furgonin e policisë greke ka reaguar në lidhje me ngjarjen e rëndë, duke akuzuar au [...]
Kavajë/Rreth 40 familje egjiptiane të harruara prej 30 vitesh nga Bashkia

Kavajë/Rreth 40 familje egjiptiane të harruara prej 30 vitesh nga Bashkia

Edhe pas 30 vitesh familjet egjiptiane në qytetin e Kavajës duhet të kalojnë këtë dimër nën  pushtetin e ujit të bashkuar me atë të ujrave të zeza. B [...]
Kroaci/Qytetarët mund të lëvizin pa viza për në Shtetet e Bashkuara të Amerikës

Kroaci/Qytetarët mund të lëvizin pa viza për në Shtetet e Bashkuara të Amerikës

Qytetarët kroatë mund të udhëtojnë në Shtetet e Bashkuara pa viza, njoftoi Ambasada amerikane në Zagreb më 23 tetor. “Erdhi edhe kjo ditë. Urime Kroac [...]
“Fast & Furious”, martohet vajza e aktorit të ndjerë Paul Walker: Vin Diesel e shoqëron në altar

“Fast & Furious”, martohet vajza e aktorit të ndjerë Paul Walker: Vin Diesel e shoqëron në altar

Modelja 22-vjeçare, Meadow Walker, vajza e Paul, aktorit që humbi jetën në një aksident tragjik fatal, është martuar me Louis Thornton-Allan. Ceremoni [...]
1 2 3 16 10 / 157 POSTS