Category: SHKENCË & KULTURË

1 2 3 4 5 30 30 / 296 POSTS
Banorët e zonës së Lumit Gjadër peticion bashkisë

Banorët e zonës së Lumit Gjadër peticion bashkisë

Banorët e zonës së lumit Gjadër i drejtohen me peticion bashkisë së Vaut të Dejës për të marrë masa për ngritjen e një dige. Sipas tyre prejt viti 200 [...]
Shuhet mjeshtri i madh i muzikës

Shuhet mjeshtri i madh i muzikës

“Mjeshtri i Madh” i violinës Hetem Qerimaj është ndarë nga jeta në moshën 88-vjeçare. Lajmin e hidhur të ndarjes nga jeta të virtuozit të dashur për g [...]
Trajneri Kombëtares së boksit / Të rinjtë kanë nevojë për shembuj suksesi dhe jo per show

Trajneri Kombëtares së boksit / Të rinjtë kanë nevojë për shembuj suksesi dhe jo per show

Nëpërmjet një statusi në rrjetin social, trajneri ekipit kombëtar të boksit z.Sead Bushati, shprehet se:-Duke iu referuar ndeshjes së mbrëmshme ndërmj [...]
Pezullimi i nënkomisares/ Ja çfarë rregulli shkeli

Pezullimi i nënkomisares/ Ja çfarë rregulli shkeli

I menjëhershëm ishte reagimi i Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit  z.Gledis Nano ndaj reagimit të nënkomisares së Elbasanit kundrejt gaz [...]
Po, nënë cezariane, je shumë luftëtare.♥️

Po, nënë cezariane, je shumë luftëtare.♥️

Hyni në sallën e operacionit zgjuar me një fëmijë në bark dhe një koleksion ëndrrash dhe pritshmërish në shpirt. - A mund ta përkulësh më shumë shpin [...]
Problemet me aksesin në e-albania/ Qytetarët kërkojnë shërbime edhe fizikisht

Problemet me aksesin në e-albania/ Qytetarët kërkojnë shërbime edhe fizikisht

Shërbimet nëpërmjet platformës e-albania në vendin tonë kanë sjellur sa lehtësira për disa qytetarë, po aq vështirësi për të tjerë që  nuk kanë aftësi [...]
Koncesioni analizave/ Poliklinikat të drejtojnë tek privati. Shkak numri ulet i planifikimeve

Koncesioni analizave/ Poliklinikat të drejtojnë tek privati. Shkak numri ulet i planifikimeve

Jo të paktë janë qytetarët që shprehen të zhgënjyer nga vizitat në spitalet tona ku hasen me një mori problemesh. Një rast i tillë ndodhi sot kur zon [...]
Presidenti Meta dekoron mjeshtrin rom të muzikës popullore

Presidenti Meta dekoron mjeshtrin rom të muzikës popullore

Klarinetisti i njohur Hekuran Qerimi Xhambali dekorohet nga Presidenti i Republikës z. Ilir Meta me titullin “Mjeshtri i madh”, në shenjë vlerësimi pë [...]
Elbasan/ Gjendet e pajetë gruaja në banesën e saj

Elbasan/ Gjendet e pajetë gruaja në banesën e saj

Gjendet e pajetë një grua në banesën e saj në lagjen 'Kongresi' në Elbasan. Ajo jetonte e vetme dhe nuk janë konstatuar shenja dhune. Dyshohet se vdek [...]
America’s got talent/ Dy vëllezërit shqiptarë habisin publikun dhe jurinë

America’s got talent/ Dy vëllezërit shqiptarë habisin publikun dhe jurinë

Show i talenteve i njohur në të gjithë botën “America’s Got Talent” ka marrë pak aromë shqiptare. Në të morën pjesë dy vëllezërit Balla, Artani dhe Ar [...]
1 2 3 4 5 30 30 / 296 POSTS