Category: SHKENCË & KULTURË

1 2 3 4 30 20 / 296 POSTS
Fanella me mbishkrimin ‘Jashari’ çmendi serbët, Granit Xhaka: Nuk kishte asgjë politike, ia dedikova…

Fanella me mbishkrimin ‘Jashari’ çmendi serbët, Granit Xhaka: Nuk kishte asgjë politike, ia dedikova…

Futbollisti Granit Xhaka ka reaguar pasi festoi me një fanellë me numrin 26 që lexonte “Jashari”, pas fitores spektakolare të Zvicrës ndaj Serbisë. Në [...]
KATAR 2022/ Nis faza vendimtare e grupeve, Holandës i mjafton 1 pikë ndaj organizatorëve! Senegali për ‘jetë a vdekje’ kundër Ekuadorit’, përplasje e fortë SHBA-Iran

KATAR 2022/ Nis faza vendimtare e grupeve, Holandës i mjafton 1 pikë ndaj organizatorëve! Senegali për ‘jetë a vdekje’ kundër Ekuadorit’, përplasje e fortë SHBA-Iran

Do të nisë sot xhiro e tretë e fazës së grupeve të Botërorit, ku do përcaktohen katër kombëtare që do kalojnë në fazën e 1/8. Luftë e ashpër do jenë m [...]
‘Dhe yjet rrinë dhe vështrojnë…’/Ekspozita me temë sociale e piktorit Gazmend Leka

‘Dhe yjet rrinë dhe vështrojnë…’/Ekspozita me temë sociale e piktorit Gazmend Leka

Një ekspozitë e veçantë është hapur në Galerinë FAB në Tiranë prej datës 16 nëntor. Piktori i mirënjohur Gazmend Leka ka paraqitur për publikun dhe ad [...]
‘Katar’ 2022/– Kupa e Botës që thyen të gjitha traditat dhe… me gjyqtare femra! Gjithçka duhet të dini për botërorin që nis të dielën

‘Katar’ 2022/– Kupa e Botës që thyen të gjitha traditat dhe… me gjyqtare femra! Gjithçka duhet të dini për botërorin që nis të dielën

Të gjitha traditat thyhen në një moment. Përtej kritikave për Botërorin e organizuar në Katar, që pritet të nis këtë të dielë, ky kompeticion i rëndës [...]
Përmbyset rezultati shumë shpejt, festë e shkurtër për kuqezinjtë, italianët dalin në avantazh me rezultatin 1-2

Përmbyset rezultati shumë shpejt, festë e shkurtër për kuqezinjtë, italianët dalin në avantazh me rezultatin 1-2

Ka zgjatur vetëm pak atmosfera festive për kuqezinjtë pas golit të tyre të parë vijnë dy gola nga skuadra e ‘Axurrëve’, çka bëri të përmbysej rezultat [...]
Si ndikon gjumi në karrierë, flasin studiuesit

Si ndikon gjumi në karrierë, flasin studiuesit

Një gjumë i mirë gjatë natës mund t’i shërbejë aspiratave të karrierës së grave, por jo edhe të burrave. Sipas gjetjeve të një studimi të publikuar në [...]
Perimet më të shëndetshme që mund të konsumojmë gjatë dimrit

Perimet më të shëndetshme që mund të konsumojmë gjatë dimrit

Ngrënia e perimeve të stinës është e lehtë gjatë pranverës dhe verës, por kur vjen moti i ftohtë mund të jetë një sfidë e vërtetë. Megjithatë, disa p [...]
Bruksel/ Konferenca e dytë e rrjetit ndërkombëtarë të avokatëve që mbrojnë të drejtat e punëtorëve

Bruksel/ Konferenca e dytë e rrjetit ndërkombëtarë të avokatëve që mbrojnë të drejtat e punëtorëve

Prej dy ditësh është duke u mbajtur në Bruksel Konferenca e dytë e Rrjetit Ndërkombëtarë të Avokatëve që mbrojnë të drejtat e punëtorëve. Kjo konferen [...]
Pyetësor për komunitetin rom dhe egjiptian: A jeni të kënaqur me shërbimin spitalor?

Pyetësor për komunitetin rom dhe egjiptian: A jeni të kënaqur me shërbimin spitalor?

Sipas një pyetësori të zhvilluar në faqen e Fondi i Sigurimit të Detyrueshëm të kujdesit Shëndetësor, një prej pyetjeve lidhet me blerjen e mjeteve të [...]
Mbyllet ndeshja Elbasani-Luftëtari/2-0 për verdhë e blutë

Mbyllet ndeshja Elbasani-Luftëtari/2-0 për verdhë e blutë

Është zhvilluar ndeshja “Elbasani-Luftëtari” në Stadiumin “Elbasan Arena”me ekipin e ri të qytetit AF ELBASANI Një ndeshje që pjesën e parë u mbyll [...]
1 2 3 4 30 20 / 296 POSTS