Category: LAJME

1 2 3 4 5 204 30 / 2038 POSTS
Fëmijët në situatë rruge nuk mbështeten me fond të veçantë nga bashkitë në kundërshtim me VKM nr.578

Fëmijët në situatë rruge nuk mbështeten me fond të veçantë nga bashkitë në kundërshtim me VKM nr.578

Ndërsa sezoni veror dhe turizmi në Shqipëri hyjnë në muajt më të rëndësishëm, veç angazhimit të strukturave të hoteleve, shpërthen edhe biznesi fatkeq [...]
Tre vite pas diplomimit në Shqipëri ose 5500 euro tarifë vjetore, plani i ministrisë për mbajtjen e mjekëve nuk gjen mbështetje

Tre vite pas diplomimit në Shqipëri ose 5500 euro tarifë vjetore, plani i ministrisë për mbajtjen e mjekëve nuk gjen mbështetje

Në një takim konsultativ pranë Fakultetit të Mjekësisë, ministrja Evis Kushi ka shpalosur planin e Ministrisë së Arsimit për të "bindur" studentët e m [...]
SPAK lëshon 10 urdhër-arreste, Vangjush Dako “peshku i madh”

SPAK lëshon 10 urdhër-arreste, Vangjush Dako “peshku i madh”

Struktura e Posaçme Anti Korrupsion, SPAK ka lëshuar ditën e sotme dhjetë urdhër-arreste për zyrtarë dhe ish-zyrtarë të Bashkisë së Durrësit dhe në li [...]
Zbulohet shkaku i helmimit në Bulqizë, procedohet një person

Zbulohet shkaku i helmimit në Bulqizë, procedohet një person

Një ndërhyrje në rrjetin e ujit të pijshëm të fshatit Gjoricë të Bulqizës shkaktoi helmimin e rreth 40 banorëve. Policia ka zbardhur rastin dhe ka pro [...]
Parandalimi i krimit dështoi në Përmet për të moshuarën që gjeti vdekjen nga duart e të birit

Parandalimi i krimit dështoi në Përmet për të moshuarën që gjeti vdekjen nga duart e të birit

Familja Muhollari dhe djali i tyre, që raportohet se është i martuar, kishin rreth 3 ditë që ishin kthyer nga Amerika në Përmet. 24-vjeçari Albi Muhol [...]
Helmohen mbi 50 qytetarë në Bulqizë, shkak ujësjellësi i ri

Helmohen mbi 50 qytetarë në Bulqizë, shkak ujësjellësi i ri

Prej dy ditësh banorët e fshatit Gjoricë në Bashkinë e Bulqizës vijojnë të paraqiten në institucionet shëndetësore për shkak të problemeve me shëndeti [...]
KAS vendos rinumërimin për bashkinë Rrogozhinë

KAS vendos rinumërimin për bashkinë Rrogozhinë

Pavarësisht se ankimimi i Bashkë Fitojmë u rrëzua me votat e 3 anëtarëve të KAS, dy të tjerët, Elvis Cefa dhe Ledio Braho shfrytëzuan hapësirën që i j [...]
Përpjekja e dytë për marrjen e ASA: në 2021 Skënder Gjinushi iu përgjigjej akuzave për “kapjen” e ASA, sot përsërit të njëjtën retorikë

Përpjekja e dytë për marrjen e ASA: në 2021 Skënder Gjinushi iu përgjigjej akuzave për “kapjen” e ASA, sot përsërit të njëjtën retorikë

Shkrirja e Akademisë së Studimeve Albanologjike diskutohet për herë të dytë, me tetorin e vitit 2021 si tentativën e parë për ta realizuar si "plan". [...]
Akademia e Studimeve Albanologjike në rrezik “gllabërimi” nga Akademia e Shkencave

Akademia e Studimeve Albanologjike në rrezik “gllabërimi” nga Akademia e Shkencave

Akademia e Studimeve Albanologjike rrezikon shkrirjen e saj sipas një projekt vendimi të publikuar në media. Ky projekt vendim i Këshillit të Ministra [...]
Rustem Serica/ Shuhet në heshtje dhe pa asnjë nderim ana e institucionit ku dha kontributin

Rustem Serica/ Shuhet në heshtje dhe pa asnjë nderim ana e institucionit ku dha kontributin

Rustem Serica lindi më 12 qershor 1936 në një familje muzikantësh (sazexhinj). Që në vogli u rrit me dashuri për muzikën dhe këngën e qytetit të Elbas [...]
1 2 3 4 5 204 30 / 2038 POSTS