Category: LAJME

1 2 3 4 204 20 / 2038 POSTS
Hetuesit francezë mbërrijnë në SPAK, marrin dëshmitë, ja cfarë dyshojnë

Hetuesit francezë mbërrijnë në SPAK, marrin dëshmitë, ja cfarë dyshojnë

Një grup hetuesish francezë mbërritën në Prokurorinë e Posaçme javën që lamë pas. Sipas informacioneve të sigurura nga SPAK, nga gazetari i Faxnews E [...]
Tre ligjet e debatuara miratohen në orët e para të mëngjesit, Kuvendi mbyll sesionin

Tre ligjet e debatuara miratohen në orët e para të mëngjesit, Kuvendi mbyll sesionin

Në seancën e fundit për këtë sesion parlamentar, Kuvendi mbylli punimet në orët e para të mëngjesit, pas debateve në sallë dhe në protestën e studentë [...]
Qeveria cakton me VKM kredinë studentore 8 vite pas hyrjes në fuqi të ligjit për arsimin e lartë

Qeveria cakton me VKM kredinë studentore 8 vite pas hyrjes në fuqi të ligjit për arsimin e lartë

Ministrja e Arsimit dhe Sportit, Evis Kushi, shpalli sot në deklaratën për shtyp në lidhje me vendimet e qeverisë, aprovimin mundësisë për kredi stude [...]
Programi për strehimin social: lehtësohen procedurat, kontratë me bashkinë pa nevojën e noterit

Programi për strehimin social: lehtësohen procedurat, kontratë me bashkinë pa nevojën e noterit

D.S., gjashtëdhjetë vjeç, punon si punonjëse pastrimi pranë një prej kompanive të kontraktuara nga Bashkia e Tiranës. Punon dy turne pa asnjë ditë pus [...]
Nisin anëtarsimet në Ultras Tigrat Verdheblu. Zbulohen kuotat

Nisin anëtarsimet në Ultras Tigrat Verdheblu. Zbulohen kuotat

Tifozët më të zjarrtë të ekipit të AF Elbasan janë ata që nuk e kanë lënë kurrë në baltë, skuadrën e tyre të zemrës. Ultras Tigrat Verdh’ e Blu sëfu [...]
Organi i të drejtave të OKB-së miraton një mocion të diskutueshëm mbi urrejtjen fetare pas djegies së Kuranit

Organi i të drejtave të OKB-së miraton një mocion të diskutueshëm mbi urrejtjen fetare pas djegies së Kuranit

GJENEVË, 12 korrik (Reuters) - Këshilli i Kombeve të Bashkuara për të Drejtat e Njeriut miratoi të mërkurën një rezolutë të diskutueshme mbi urrejtjen [...]
Rama: 5 vite do qëndrojnë në vend studentët për mjekësi nga viti i ri akademik

Rama: 5 vite do qëndrojnë në vend studentët për mjekësi nga viti i ri akademik

Në konferencën për shtyp ditën e sotme, kryeministri Edi Rama shpalli se kaloi VKM-ja që do detyrojë studentët e mjekësisë për të qëndruar në vend pas [...]
Bashkia Tiranë harton plan masash për lypjen, fondet individuale mungojnë

Bashkia Tiranë harton plan masash për lypjen, fondet individuale mungojnë

Në një postim në faqen e tyre zyrtare në facebook, Drejtoria Vendore e Policisë Tiranë ka deklaruar për mediat se ka hartuar një plan masash për paran [...]
Nis zbatimi i praktikës së dyfishtë, VKM i hap rrugë privatizimit të spitaleve “falas”

Nis zbatimi i praktikës së dyfishtë, VKM i hap rrugë privatizimit të spitaleve “falas”

Me një vendim të këshillit të ministrave, Nr. 395, datë 29.6.2023, është përcaktuar mënyra sesi do funksionojë praktika e dyfishtë e mjekëve pranë spi [...]
ASA padit Ministrinë e Arsimit dhe qeverinë shqiptare

ASA padit Ministrinë e Arsimit dhe qeverinë shqiptare

Ditën e sotme, Akademia e Studimeve Albanologjike ka njoftuar në një deklatarë në faqen e saj zyrtare në facebook se ka depozituar një kërkesë-padi ku [...]
1 2 3 4 204 20 / 2038 POSTS